Ha a Gucci Guilty alternatíváját keresed, először azonosítsd a pontos változatot, csak utána hasonlítsd össze az árakat. Ez az útmutató 10 kedvezőbb árú alternatívát mutat be, a feltüntetett üvegárak 12,00 €-tól indulnak. Az illathasonlóságot, a tartósságot, az illatfelhőt és a milliliterenkénti árat is összeveti.
Az alábbi válogatást úgy állítottam össze, hogy lásd, melyik illathoz melyik alternatíva áll közel. Hasonló illatvilágra számíts, ne pontos másolatra.
Gyors összehasonlítás
| Célillat | Az útmutatóban szereplő alternatívák | Fő szempont vásárláskor |
|---|---|---|
| Guilty Pour Homme | Dossier Fougère Pink Pepper, La Rive Brave, Dossier Woody Sage, Zara Night Pour Homme II | Fás-aromás stílus; hasonlítsd össze a tartósságot és az árat |
| Guilty Pour Femme | Zara Silver, Lattafa Qimmah, Zara Sublime Epoque, Lattafa Rave Now Women | Virágos-ámbrás stílus; hasonlítsd össze a melegségét és az illatfelhőjét |
| Guilty EDT Pour Femme | La Rive In Woman | Alacsony belépőár; számíts eltérő teljesítményre |
| Guilty Absolute | La Rive Absolute Leather | A bőrös jegyek dominálnak; hasonlítsd össze a leszáradást |
A tanácsom: <u>vásárlás előtt próbálj ki egy mintát</u>. Az útmutató a németországi árakkal, az EU-n belüli szállítás ellenőrzésével és a bőrön való teszteléssel is foglalkozik. Rendelés előtt ellenőrizd az árakat és az illategyezésre vonatkozó állításokat – különösen ott, ahol a táblázatok eltérnek egymástól.
What Gucci Guilty Smells Like Across the Line
A Gucci Guilty többféle változatban kapható, és nem mindegyik illata egyforma. Mielőtt dupe-ot választasz, érdemes tisztázni, melyik Guilty illatát szeretnéd viszontlátni.
A Gucci Guilty EDT Pour Femme az ámbrás-virágos illatcsaládba tartozik, fő jegyei pedig a rózsabors, az orgona és a pacsuli. A rózsabors élénk nyitányt ad. Az orgona hozza a virágos karaktert. A pacsuli összefogja a leszáradást, és sima, enyhén meleg alapot kölcsönöz neki. Könnyen viselhető, nappalra és estére egyaránt jól működik.
A Gucci Guilty Pour Homme más irányt képvisel. Fás illat, friss, citrusos-aromás karakterrel. Tiszta, üde és szinte bármilyen alkalomra könnyen viselhető.
A kollekció többi darabja karakterében változatosabb. A Guilty Pour Femme EDP mélyebb, gazdagabb és intenzívebb jelleget ad a női illatnak. A Guilty Absolute emelkedik ki leginkább a kínálatból: karakteres, bőrös, száraz és földes. A Guilty Black Pour Homme pedig merészebb, érzékibb, és inkább esti viseletre való.
| Változat | Illatcsalád | Karakter |
|---|---|---|
| Guilty EDT Pour Femme | Ámbrás-virágos | Élénk, virágos-gyümölcsös; rózsabors, orgona, pacsuli |
| Guilty Pour Femme EDP | Ámbrás-virágos | A női illat gazdagabb, intenzívebb változata |
| Guilty Pour Homme | Fás | Friss, citrusos-aromás, tiszta és sokoldalú |
| Guilty Absolute | Bőrös / Földes | Markáns, bőrös jegyekben gazdag, száraz és földes |
| Guilty Black Pour Homme | Aromás / Zöld | Merész, érzéki, esti viseletre hangolva |
Használd a táblázatot gyors útmutatóként, hogy megtaláld az egyes utánzatokhoz illő Guilty-változatot. Ezután a rangsor a Gucci Guilty EDT Pour Femme-hez legközelebb álló illattal kezdődik.
1. Dossier Fougère Pink Pepper
Legjobb párosítás: Gucci Guilty Pour Homme
A Dossier Fougère Pink Pepper az egyik leginkább hasonló választás a Gucci Guilty Pour Homme mellé. Fougère karaktere fás és aromás irányba hajlik, így ugyanabba a stíluscsaládba tartozik, mint a Guilty férfias illatvilága. Ha ugyanerre a tiszta, férfias hatásra vágysz, de kevesebbet költenél, ez a legegyértelműbb pénztárcabarát választás.
Rózsaborsos nyitánya után pacsuliba simuló leszáradással bontakozik ki. Az eredeti illat nyitányának ragyogó, pezsgő lendületét azonban nem idézi meg teljesen.
Az árához képest jól teljesít. A tartósság és az illatfelhő a két legnagyobb erőssége.
A Dossier ára általában €25 to €60 körül mozog, míg a Gucci Guilty gyakran €100+ árról indul.
2. Zara Silver
A Guilty női illatai közül a Zara Silver a következő kedvezőbb árú választás. Pénztárcabarát alternatívája a Gucci Guilty Pour Femme-nek, illatprofiljában a rózsabors, az orgona és a pacsuli jegyeit idézve.
Egyszerűen fogalmazva: Guilty-hangulatot ad, kevesebbért.
Érdemes azonban a Zara Silvert inkább könnyen viselhető, mindennapi illatként kezelni, nem pedig a tartósság és a teljesítmény tökéletes helyettesítőjeként.
A következő illat mélyebb, borostyánosabb irányba viszi a válogatást.
3. Lattafa Qimmah
Ha a Zara Silver kissé túl légiesnek tűnik, a Qimmah ugyanazt a Gucci Guilty-hangulatot melegebbé és tartósabbá teszi. A Lattafa Qimmah a Gucci Guilty női illatainak borostyános-virágos profilját idézi. Megmarad a rózsabors, az orgona és a pacsuli vonalán, a lecsengése azonban melegebb, az ára pedig kedvezőbb.
A legfőbb vonzereje a tartósság. Ezen az árszinten a Qimmah általában tovább érezhető, mint sok Guilty-stílusú dizájnerillat. Ha tehát a tartósság fontosabb számodra, mint a ragyogó első fújás, ez lesz a jobb választás.
A 2 ml-es dekantok ára €4,41-től indul.
4. La Rive In Woman
Egy újabb női választásként ugyanebben a Guilty-stílusban a La Rive In Woman a Gucci Guilty for Women kedvező árú változata, rózsaborsra, orgonára és pacsulira építve.
Ugyanazt a virágos-borostyános irányt követi, de a leszáradása egyszerűbbnek hat. A fő kompromisszumot a teljesítménye jelenti. Ezért leginkább jó ár-értékű választásként működik, nem pedig szinte tökéletes másolatként.
Válaszd, ha könnyen viselhető, kedvező árú, Guilty-stílusú, virágos-borostyános illatra vágysz. A válogatás legerősebb tartósságára azonban ne számíts.
5. Zara Sublime Epoque
Legjobb párosítás: Gucci Guilty Pour Femme
A La Rive In Woman után a Zara Sublime Epoque már valamivel közelebb áll az eredetihez. Jobban követi a Gucci Guilty Pour Femme karakterét, mint a korábban említett Zara- és La Rive-változatok, illata pedig simább és harmonikusabb.
A nyitánya ragyogóbb, mint a La Rive In Womané, a leszáradása pedig kerekebb és kevésbé lapos hatású. Továbbra sem olyan kifinomult, mint az eredeti, de az illatprofilja hűen követi annak irányát. Következőként egy erőteljesebb, kedvező árú választás jön, amely kissé más irányba viszi ugyanezt a Guilty-koncepciót.
Válaszd, ha ebben az ársávban a leginkább hasonló, könnyen viselhető, mindennapi alternatívát keresed.
6. La Rive Brave
Legjobb párosítás: Gucci Guilty Pour Homme
A női illatok után ez a választás a Gucci Guilty-vonal férfi illatai felé fordul. A La Rive Brave a fás, borsos karaktert helyezi előtérbe, amely a Gucci Guilty Pour Homme jellegzetes vonását adja.
Megbízható mindennapi választás, ha kedveled a Gucci Guilty férfias stílusát, de pénztárcabarátabb illatot keresel.
7. Lattafa Rave Now Women
Legjobb párosítás: Gucci Guilty pour Femme (borostyános-virágos)
Visszatérve a női illatokhoz: a Lattafa Rave Now Women hangulatában a Gucci Guilty pour Femme-hez áll közel, csak kedvezőbb áron. Ugyanazt a meleg, lágyan fűszeres, borostyános-virágos karaktert kapod, de nem próbálja magát az eredeti pontos másolatának beállítani.
Az illatot úgy alkották meg, hogy erőteljesen terjedjen, és egész nap kitartson. Ha tehát fontos számodra a tartósság, ez jobban kitűnik a fent említett, könnyedebb, pénztárcabarát darabok közül.
Ezért remek választás, ha Guilty-hangulatú illatra vágysz anélkül, hogy luxusmárkák árait kellene megfizetned.
Személyes illatszakértője már várja
Töltse ki rövid illatkvízünket, és fedezzen fel hiteles designer és niche parfümöket, amelyek az ízléséhez illenek – próbálja ki őket 2, 5, 8 és 30 ml-es dekantokban és mintákban, hogy mindegyiket kipróbálhassa, mielőtt teljes flakon mellett dönt.
Találja meg illatát8. Dossier Woody Sage
Legjobb párosítás: Gucci Guilty Pour Homme
A La Rive Brave után a Dossier Woody Sage is a Gucci Guilty Pour Homme világát idézi, de tisztább, letisztultabb karakterrel. Mindennapi viseletre is jól működik, és kedvezőbb áron kínálja ugyanazt az irodába illő, fás illatprofilt.
9. Zara Night Pour Homme II
Legjobb párosítás: Gucci Guilty Pour Homme
A Dossier Woody Sage után a Zara Night Pour Homme II is ezt a tiszta, férfias vonalat képviseli. Kedvezőbb árú alternatívája a Gucci Guilty Pour Homme illatnak, hasonlóan tiszta, fás-aromás karakterrel.
Válaszd, ha a Guilty Pour Homme hangulatára vágysz, de kevesebbet költenél. Tartósságban a Gucci továbbra is mércét állít a maga 6–8+ órájával.
A következő választás sötétebb Guilty-stílusra vált.
10. La Rive Absolute Leather
Leginkább erre hasonlít: Gucci Guilty Absolute
A La Rive Absolute Leather áll a legközelebb a Gucci Guilty Absolute illathoz. Megőrzi a bőrös, fás és pacsulis alapkaraktert, de az eredetinél valamivel simább, kevésbé nyers hatást kelt. Most hasonlítsd össze egymás mellett mind a 10 illatot.
Összehasonlító táblázat
Íme mind a 10 választás teljes, egymás melletti összehasonlítása. A hasonlóság, a tartósság és az illat terjedése szerkesztőségi értékelés, nem laboratóriumi teszt eredménye.
| # | Illat | Márka | Legközelebbi Gucci Guilty változat | Illatcsalád | Hasonlóság | Tartósság | Illat terjedése | Árkategória | Legjobb alkalom |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fougère Pink Pepper | Dossier | Guilty Pour Homme | Borostyános-virágos | Magas | Erős | Közepes | Magasabb árú | Mindennapokra, irodába |
| 2 | Silver | Zara | Guilty Pour Femme | Fás | Közepes | Gyenge vagy közepes | Gyenge | Olcsóbb | Laza alkalmakra, nappalra |
| 3 | Qimmah | Lattafa | Guilty Pour Femme | Borostyános-virágos | Magas | Erős | Erős | Olcsóbb | Estére, hidegebb időben |
| 4 | In Woman | La Rive | Guilty EDT Pour Femme | Borostyános-virágos | Közepes | Közepes | Közepes | Olcsóbb | Mindennapokra |
| 5 | Sublime Epoque | Zara | Guilty Pour Femme | Fás | Közepes | Gyenge vagy közepes | Gyenge | Olcsóbb | Irodába, laza alkalmakra |
| 6 | Brave | La Rive | Guilty Pour Homme | Fás | Közepes | Közepes | Közepes | Olcsóbb | Irodába, mindennapokra |
| 7 | Rave Now Women | Lattafa | Guilty Pour Femme | Borostyános-virágos | Magas | Erős | Erős | Olcsóbb | Estére, hidegebb időben |
| 8 | Woody Sage | Dossier | Guilty Pour Homme | Fás | Magas | Erős | Közepes | Magasabb árú | Irodába, estére |
| 9 | Night Pour Homme II | Zara | Guilty Pour Homme | Fás | Közepes | Gyenge vagy közepes | Gyenge | Olcsóbb | Estére, laza alkalmakra |
| 10 | Absolute Leather | La Rive | Guilty Absolute | Fás-bőrös | Közepes | Közepes | Közepes | Olcsóbb | Estére, ősszel/télen |
Néhány jellegzetes tendencia gyorsan kirajzolódik. A Lattafa általában a legtovább tart a bőrön, míg a Dossier nyitányában és szívjegyeiben többnyire közelebb marad a Gucci Guilty DNS-éhez. Mind a négy márkánál gyakran a leszáradás során mutatkozik meg a legnagyobb eltérés. Ebben a fázisban kezd sok utánzat eltávolodni a Gucci Guiltytől, és ekkor mutatkozik meg jobban a saját karakterük.
Most nézd meg, Németországban mennyit takaríthatsz meg az egyes illatokkal.
Árkülönbség a Gucci Guiltyhez képest Németországban
Gucci Guilty utánzatok: milliliterár-összehasonlítás
Az árakat 2026 szeptemberében ellenőriztük. A méltányos összehasonlításhoz a legjobb viszonyítási alap a €/ml, nem csupán a feltüntetett ár.
| Illat | Márka | Legközelebbi Gucci Guilty-változat | Űrtartalom | Ár (€) | €/ml | Megtakarítás a Gucci Guiltyhoz képest |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gucci Guilty Pour Homme | Gucci | - | 90 ml | ~90,00 € | ~1,00 €/ml | - |
| Gucci Guilty Pour Femme EDP | Gucci | - | 90 ml | ~90,00 € | ~1,00 €/ml | - |
| Gucci Guilty Absolute | Gucci | - | 90 ml | ~95,00 € | ~1,06 €/ml | - |
| Fougère Pink Pepper | Dossier | Guilty Pour Homme | 50 ml | ~25,00–60,00 € | ~0,50–1,20 €/ml | Akár ~65 € |
| Silver | Zara | Guilty Pour Femme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Qimmah | Lattafa | Guilty Pour Femme | 100 ml | ~20,00 € | ~0,20 €/ml | ~70 € |
| In Woman | La Rive | Guilty EDT Pour Femme | 90 ml | ~12,00 € | ~0,13 €/ml | ~78 € |
| Sublime Epoque | Zara | Guilty Pour Femme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Brave | La Rive | Guilty Pour Homme | 150 ml | ~12,00 € | ~0,08 €/ml | ~78 € |
| Rave Now Women | Lattafa | Guilty Pour Femme | 100 ml | ~20,00 € | ~0,20 €/ml | ~70 € |
| Woody Sage | Dossier | Guilty Pour Homme | 50 ml | ~25,00–60,00 € | ~0,50–1,20 €/ml | Akár ~65 € |
| Night Pour Homme II | Zara | Guilty Pour Homme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Absolute Leather | La Rive | Guilty Absolute | 90 ml | ~12,00 € | ~0,13 €/ml | ~83 € |
A különbség szembetűnő. A Gucci Guilty ára körülbelül ~1,00 €/ml, míg több alternatíva közelebb van a ~0,08–0,23 €/ml-hez. Ez azt jelenti, hogy gyakran az ár töredékéért kapsz hasonló illatvilágot.
Németországi vásárláskor érdemes néhány dolgot szem előtt tartani:
- Az €/ml adja a legkorrektebb összehasonlítást a különböző űrtartalmú üvegek között.
- Ellenőrizd, hogy a kereskedő az EU-ból szállít-e, így elkerülheted az importköltségeket és a késéseket.
- A Gucci Guilty EDP-változatai 90,00 €+ ártól kaphatók. Egy 8 ml-es decant körülbelül 26,96 €, és nagyjából 120 fújásra elegendő – ez a legolcsóbb, kis kockázatú kipróbálási lehetőség.
Ha a lehető legalacsonyabb belépőárat keresed, a La Rive emelkedik ki. Ha az ár és a megjelenés között keresel arany középutat, a Zara és a Lattafa kényelmes választás. Ha pedig inkább kipróbálnád a Gucci stílusát, mielőtt egy teljes üveg árát kifizeted, ez a 8 ml-es decant a legegyszerűbb megoldás.
Hogyan válaszd ki a megfelelő Gucci Guilty-alternatívát?
Először azt a pontos Gucci Guilty-változatot válaszd ki, amelynek az illatát keresed, ne az árat nézd. Ezt sokan kihagyják, és innen indulnak a rossz vásárlások. A Gucci Guilty termékcsaládnak öt különböző illatvilága van, így a nem megfelelő változat kiválasztása felesleges kiadást jelenthet. A korrekt összehasonlításhoz a tartósság és a illatfelhő megítélésekor EDT-t EDT-vel, EDP-t pedig EDP-vel vess össze.
Használd ezt a táblázatot, hogy vásárlás előtt szűkítsd a jelöltek körét:
| Gucci Guilty-változat | Illatprofil | Egyező fő illatjegyek |
|---|---|---|
| Guilty EDT Pour Femme | Élénk, virágos-gyümölcsös, könnyed | Orgona, citrusfélék, lágy virágos jegyek |
| Guilty Pour Femme EDP | Meleg, virágos-ámbrás, gazdagabb | Ámbrás-virágos jegyek, rózsabors, pacsuli |
| Guilty Absolute | Sötét, fás-földes, mély | Mély tónusú fás jegyek, bőr, földes akkordok |
| Guilty Pour Homme | Friss, citrusos-aromás, tiszta | Élénk citrusos jegyek, tiszta fás-muszkszerű jegyek |
| Guilty Black Pour Homme | Sötétebb, aromás, fűszeres | Friss-fűszeres és aromás jegyek, ambroxan |
Ha megtaláltad az illatprofilban leginkább egyező változatot, bőrön teszteld, ne papírcsíkon. A papír csak hozzávetőleges első benyomást ad. A bőrödön derül ki, hogyan viselkedik valójában az illat. Ahogy lecseng, a bőröd módosíthatja az alapjegyeket, és gyakran ekkor kezd eltérni az illatutánzat az eredetitől.
Ne az első öt perc alapján ítélj meg egy illatot. A nyitány helyett a leszáradást figyeld. Sok illatutánzat elsőre hasonlóan illatozik, később azonban más irányt vesz. Ez azért fontos, mert gyakran a leszáradáskor válik a legnagyobb különbség nyilvánvalóvá.
Az is segít, ha abban a környezetben teszteled az illatmintát, ahol a leggyakrabban viselnéd, például:
- az irodában
- esti programokon
- a mindennapokban
Ha pedig továbbra is az eredeti tűnik a legjobb választásnak, teljes üveg vásárlása előtt először azt próbáld ki.
Vásárlás előtt próbáld ki az eredetit
Ha még nem vagy biztos benne, melyik Guilty változat illik hozzád a legjobban, kezdd az eredetivel. Ez azért fontos, mert egy dupe, amelyik az egyik Guilty kiadáshoz passzol, egy másik mellett idegenül hathat.
Itt rendelhetsz 2 ml-es dekantot: /perfumes/gucci-guilty-gucci. Körülbelül 30 fújásra elegendő, így néhányszor viselheted, hogy igazán megismerd. Ha több időt szeretnél adni a leszáradásnak, a 8 ml-es változat ára €12,51-tól indul, és körülbelül 120 fújásra elegendő. Mindkettő szórófejes porlasztóval érkezik.
Így tiszta viszonyítási alapot kapsz, mielőtt bármilyen dupe-pal összehasonlítanád.
Először költs €4,41-t. Teljes üveget csak akkor vegyél, ha már tudod, hogy beválik neked.
Gyakori kérdések a Gucci Guiltyről
Megszűnt a Gucci Guilty gyártása? Nem. 2026 végén a Gucci Guilty továbbra is gyártásban van. Ha egy flanker nehezen beszerezhetőnek tűnik, az nem jelenti azt, hogy az egész termékcsalád eltűnt. Sok esetben egyszerűen csak az adott változatot nehezebb beszerezni.
Meddig tart az illata? Általában az EDP tartósabb, mint az EDT, míg a Parfum és az Intense változatok jellemzően a legtartósabbak. A Gucci Guilty gyakran körülbelül 6–8+ órán át érezhető, a hidratált bőr pedig segíthet, hogy tovább megmaradjon. A viselési idő ugyanakkor inkább a választásodat segítse, ne döntsön helyetted.
Melyik Gucci Guilty változatot vegyem meg? Attól függ, milyen stílust keresel.
| Ha erre vágysz… | Válaszd ezt… |
|---|---|
| Friss, mindennapi férfias illat | Gucci Guilty Pour Homme (EDT) |
| Édesebb, virágos nőies illat | Gucci Guilty Pour Femme (Amber Floral) |
| Sötét, karakteres bőrös illat | Gucci Guilty Absolute |
| Sötétebb, esti férfias illat | Gucci Guilty Black Pour Homme |
A legjobb megoldás egyszerű: válaszd azt a flankert, amelyik pontosan azt az illatcsaládot képviseli, amit keresel, majd ehhez a konkrét célponthoz hasonlítsd a dupe-okat.
Végül az összegzés felhasználási területenként emeli ki a legjobb pénztárcabarát választásokat.
Végső értékelés
Az egymás melletti összehasonlítás után ezek a legjobb választások az egyes Gucci Guilty változatokhoz.
| Gucci Guilty változat | Legjobb dupe | Árkategória | Ajánlott erre |
|---|---|---|---|
| Guilty Pour Homme | Dossier Fougère Pink Pepper | Közepes (€32–€50) | Irodai viselet |
| Guilty Pour Femme | Lattafa Qimmah | Közepes (€32–€50) | Esti viselet |
| Guilty Absolute | La Rive Absolute Leather | Alacsony (€10–€25) | Bőrös illatok kedvelőinek |
| Guilty Black Pour Homme | Zara Night Pour Homme II | Alacsony (€10–€25) | Esti programokhoz |
| Guilty Pour Homme (Classic) | La Rive Brave | Alacsony (€10–€25) | Mindennapi viselet |
Ez a táblázat egy pillantással megmutatja, melyik választás éri meg a legjobban. A rangsor pedig segít átlátni, hogy a mindennapokban melyik dupe hol állja meg leginkább a helyét.
A legnagyobb megtakarítást a Dossier, a Lattafa és a La Rive kínálja. A Gucci Guilty EDP-k általában €90–€110+ körüli áron kaphatók, míg a Dossier és a Lattafa változatai a €32–€50 közötti árkategóriába esnek. Ez jelentős különbség, különösen, ha a hasonló hangulatot dizájnerárak nélkül keresed.
Érdemes először egy 2 ml-es dekanttal kezdeni, mielőtt teljes üveget vásárolnál. Így ellenőrizheted a legegyszerűbben, hogyan viselkedik az illat a bőrödön. Rendelés előtt győződj meg róla, hogy az üzlet az EU-n belülről szállít, így elkerülheted az importáfát és a vámkezelés miatti késéseket. Ha pedig biztosra mennél, előbb próbáld ki az eredetit.
