Calabrian bergamot fragrance note

Calabrian bergamot

Ανακαλύψτε αρώματα που περιλαμβάνουν το χαρακτηριστικό άρωμα του calabrian bergamot.

Το Calabrian bergamot είναι μια αγαπημένη νότα αρώματος που προσφέρει χαρακτηριστικό χαρακτήρα στις αρωματικές συνθέσεις. Είτε χρησιμοποιείται ως κορυφαία, μεσαία ή βασική νότα, το Calabrian bergamot δημιουργεί αξέχαστες αρωματικές εμπειρίες που κυμαίνονται από λεπτές και κομψές έως τολμηρές και συναρπαστικές.

Γιατί να Επιλέξετε Αρώματα Calabrian bergamot;
  • Ευέλικτο άρωμα που λειτουργεί υπέροχα σε διάφορες αρωματικές οικογένειες
  • Συνδυάζεται αρμονικά με φρέσκες και ζεστές νότες
  • Διαθέσιμο σε designer και niche συλλογές αρωμάτων
  • Κατάλληλο τόσο για ημέρα όσο και για βράδυ

Έτοιμοι να εξερευνήσετε; Περιηγηθείτε στη συλλογή μας αρωμάτων calabrian bergamot παρακάτω, ή δοκιμάστε το quiz αρωμάτων για να ανακαλύψετε αρώματα προσαρμοσμένα στις προτιμήσεις σας.

What is Calabrian bergamot in perfume?

Calabrian bergamot is a fragrance note perfumers use to give a scent its character. Depending on the composition it can sit as a top, heart or base note, and it shapes how a perfume opens, develops and lingers on the skin. Scento stocks 26 fragrances built around calabrian bergamot as affordable 2, 5 and 8 ml decants and samples, so you can experience the note before buying a full bottle.

  • 2 ml ≈ 30 sprays, 5 ml ≈ 75 sprays, 8 ml ≈ 120 sprays (the 8 ml ships with a refillable atomiser)
  • Authentic only — every decant is poured from a sealed, genuine bottle
  • Every fragrance offered as affordable 2, 5 and 8 ml decants and samples
  • Tracked delivery across European markets

Αρώματα & decants Calabrian bergamot — οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σας

Πώς μυρίζει το Calabrian bergamot στα αρώματα;

Το Calabrian bergamot είναι μια νότα αρώματος που διαμορφώνει μέρος του χαρακτήρα μιας σύνθεσης. Ως κορυφαία νότα αποδίδει πιο φωτεινά στο άνοιγμα· ως νότα καρδιάς ή βάσης προσθέτει βάθος και παραμένει περισσότερο στο δέρμα. Ο πιο εύκολος τρόπος να το κρίνετε είναι να δοκιμάσετε ένα decant 2 ml από ένα άρωμα που χτίζεται γύρω από το calabrian bergamot.

Είναι αυθεντικά τα δείγματα και τα decants αρωμάτων Calabrian bergamot;

Ναι. Κάθε άρωμα με calabrian bergamot στη Scento γεμίζεται στο χέρι από σφραγισμένο, αυθεντικό μπουκάλι — ποτέ κλώνος, dupe ή εκδοχή «εμπνευσμένη από». Ο αυθεντικός κωδικός παρτίδας είναι τυπωμένος στην ετικέτα και εμφανίζεται στη σελίδα της παραγγελίας σας, ώστε να επαληθεύσετε μόνοι σας την προέλευση.

Πώς μπορώ να δοκιμάσω αρώματα Calabrian bergamot πριν αγοράσω ολόκληρο μπουκάλι;

Κάθε άρωμα με calabrian bergamot διατίθεται ως decant — 2 ml (περίπου 30 ψεκασμοί), 5 ml (περίπου 75 ψεκασμοί) ή 8 ml (περίπου 120 ψεκασμοί, ένας γυάλινος ταξιδιωτικός ψεκαστήρας) — χυμένο από αυθεντικό σφραγισμένο μπουκάλι. Φορέστε το για μερικές μέρες και αποφασίστε πριν δεσμευτείτε σε ολόκληρο μπουκάλι.

Το Calabrian bergamot λειτουργεί ως κορυφαία, νότα καρδιάς ή βάσης;

Εξαρτάται από το άρωμα. Το Calabrian bergamot μπορεί να συντεθεί ως κορυφαία, νότα καρδιάς ή βάσης, και αυτή η θέση καθορίζει πόσο παραμένει — οι νότες βάσης διαρκούν γενικά 6–8 ώρες, ενώ οι κορυφαίες νότες είναι πιο παροδικές, 2–4 ώρες. Η ανάλυση νοτών κάθε προϊόντος δείχνει πού εντάσσεται το calabrian bergamot στη συγκεκριμένη σύνθεση.

Εξερευνήστε Περισσότερες Νότες Αρώματος