Od czego zacząć, szukając alternatywy dla Gucci Guilty? Najpierw dopasuj dokładną wersję, a dopiero potem porównuj ceny. Ten przewodnik obejmuje 10 tańszych propozycji, których podane ceny za flakon zaczynają się od 12,00 €. Porównuje podobieństwo zapachu, trwałość, projekcję i koszt za ml.
Poniżej podzieliłem krótką listę propozycji, aby pokazać, do którego zapachu nawiązuje każda z nich. Chodzi o podobny kierunek zapachowy, a nie obietnicę wiernej kopii.
Szybkie porównanie
| Zapach docelowy | Alternatywy w tym przewodniku | Na co zwrócić uwagę przy zakupie |
|---|---|---|
| Guilty Pour Homme | Dossier Fougère Pink Pepper, La Rive Brave, Dossier Woody Sage, Zara Night Pour Homme II | Drzewno-aromatyczny charakter; porównaj trwałość i cenę |
| Guilty Pour Femme | Zara Silver, Lattafa Qimmah, Zara Sublime Epoque, Lattafa Rave Now Women | Kwiatowo-ambrowy charakter; porównaj ciepło i projekcję |
| Guilty EDT Pour Femme | La Rive In Woman | Niska cena na początek; spodziewaj się różnic w parametrach |
| Guilty Absolute | La Rive Absolute Leather | Skórzany charakter; porównaj nuty bazy |
Moja rada: <u>przed zakupem pełnego flakonu przetestuj zapach</u>. W przewodniku znajdziesz też informacje o cenach w Niemczech, weryfikacji wysyłki na terenie UE i testowaniu na skórze. Podane ceny i twierdzenia o podobieństwie zapachów warto sprawdzić przed zamówieniem — zwłaszcza tam, gdzie tabele są ze sobą sprzeczne.
What Gucci Guilty Smells Like Across the Line
Gucci Guilty występuje w kilku różnych wersjach, które nie pachną tak samo. Zanim wybierzesz zamiennik, warto ustalić, którą wersję Guilty chcesz odwzorować.
Gucci Guilty EDT Pour Femme należy do rodziny kwiatowo-ambrowej, a jego kompozycję tworzą przede wszystkim różowy pieprz, bez i paczula. Różowy pieprz nadaje otwarciu świetlistą iskrę. Bez wprowadza kwiatowy akcent. Paczula spaja nuty bazy i nadaje jej gładki, lekko ciepły charakter. To zapach łatwy w noszeniu, odpowiedni zarówno na dzień, jak i na wieczór.
Gucci Guilty Pour Homme idzie w innym kierunku. To drzewny zapach o świeżym, cytrusowo-aromatycznym profilu. Jest czysty, rześki i łatwy w noszeniu w niemal każdej sytuacji.
Pozostałe kompozycje z tej linii wyraźniej różnią się charakterem. Guilty Pour Femme EDP pogłębia damską kompozycję, nadając jej bogatszy i bardziej intensywny charakter. Guilty Absolute najbardziej wyróżnia się w całej serii: jest surowy, zdominowany przez skórę, suchy i ziemisty. Z kolei Guilty Black Pour Homme ma wyrazisty, zmysłowy charakter i lepiej sprawdza się wieczorem.
| Wersja | Rodzina zapachowa | Charakterystyka |
|---|---|---|
| Guilty EDT Pour Femme | Kwiatowo-ambrowa | Świetlista, kwiatowo-owocowa; różowy pieprz, bez, paczula |
| Guilty Pour Femme EDP | Kwiatowo-ambrowa | Bogatsza i bardziej intensywna odsłona damskiej kompozycji |
| Guilty Pour Homme | Drzewna | Świeży, cytrusowo-aromatyczny, czysty i uniwersalny |
| Guilty Absolute | Skóra / Ziemiste | Surowy, z wyraźną nutą skóry, suchy i ziemisty |
| Guilty Black Pour Homme | Aromatyczne / Zielone | Wyrazisty, zmysłowy, stworzony na wieczór |
Skorzystaj z tabeli, aby szybko dopasować każdy odpowiednik do właściwej wersji Guilty. Ranking otwiera zapach najbardziej zbliżony do Gucci Guilty EDT Pour Femme.
1. Dossier Fougère Pink Pepper
Najlepszy odpowiednik: Gucci Guilty Pour Homme
Dossier Fougère Pink Pepper to jeden z najbliższych odpowiedników Gucci Guilty Pour Homme. Jego fougèrowy charakter skłania się ku nutom drzewnym i aromatycznym, wpisując go w tę samą rodzinę zapachów co męskie DNA Guilty. Jeśli zależy Ci na podobnym czystym, męskim charakterze bez wydawania tak dużej kwoty, to najbardziej oczywisty wybór w przystępnej cenie.
Zapach otwiera się różowym pieprzem, a następnie przechodzi w paczulę. Nie odtwarza jednak w pełni jasnego, musującego otwarcia oryginału.
W tej cenie wypada dobrze. Trwałość i projekcja to jego mocne strony.
Dossier kosztuje zazwyczaj około €25 to €60, podczas gdy Gucci Guilty często kosztuje od €100+.
2. Zara Silver
W damskiej odsłonie linii Guilty kolejną tańszą propozycją jest Zara Silver. To przystępna cenowo alternatywa dla Gucci Guilty Pour Femme, o profilu zapachowym nawiązującym do nut różowego pieprzu, bzu i paczuli.
Krótko mówiąc: dostajesz klimat w stylu Guilty za mniej.
Warto jednak traktować Zara Silver jako łatwy wybór na co dzień, a nie pełnoprawny zamiennik pod względem parametrów czy trwałości.
Teraz przechodzimy do głębszej propozycji o bardziej bursztynowym charakterze.
3. Lattafa Qimmah
Jeśli Zara Silver wydaje się nieco zbyt zwiewny, Qimmah zachowuje podobny klimat Gucci Guilty, dodając mu ciepła i trwałości. Qimmah marki Lattafa nawiązuje do damskiego, bursztynowo-kwiatowego profilu Gucci Guilty. Pozostaje w kręgu różowego pieprzu, bzu i paczuli, ale wykończenie jest cieplejsze, a cena przystępniejsza.
Największym atutem jest tutaj trwałość. W tej cenie Qimmah zazwyczaj utrzymuje się dłużej niż wiele designerskich zapachów w stylu Guilty. Jeśli więc bardziej zależy Ci na trwałości niż na jasnym pierwszym psiknięciu, to lepszy wybór.
Decanty 2 ml są dostępne od €4,41.
4. La Rive In Woman
Kolejną damską propozycją utrzymaną w podobnym stylu Guilty jest La Rive In Woman — niedroga interpretacja Gucci Guilty for Women, oparta na różowym pieprzu, bzie i paczuli.
Podąża w tym samym kwiatowo-bursztynowym kierunku, ale baza jest prostsza. Głównym kompromisem są parametry. Dlatego najlepiej sprawdzi się jako opłacalny wybór, a nie niemal identyczny odpowiednik.
Wybierz go, jeśli szukasz łatwego, niedrogiego kwiatowo-bursztynowego zapachu w stylu Guilty. Nie oczekuj jednak najlepszej trwałości w tym zestawieniu.
5. Zara Sublime Epoque
Najlepszy odpowiednik: Gucci Guilty Pour Femme
Po La Rive In Woman Zara Sublime Epoque jest nieco bliżej oryginału. Bardziej przypomina Gucci Guilty Pour Femme niż wcześniejsze propozycje Zary i La Rive, a jego charakter jest gładszy i lepiej zharmonizowany.
Otwarcie wydaje się jaśniejsze niż w La Rive In Woman, a baza jest pełniejsza i mniej płaska. Nadal brakuje jej wyrafinowania oryginału, ale profil zapachowy pozostaje wierny kierunkowi. Następna propozycja jest mocniejsza i niedroga, a do tej samej idei Guilty podchodzi nieco inaczej.
Wybierz go, jeśli w tym przedziale cenowym szukasz najbliższej, łatwej w noszeniu propozycji na co dzień.
6. La Rive Brave
Najlepszy odpowiednik: Gucci Guilty Pour Homme
Po propozycjach dla kobiet przechodzimy do męskiej odsłony linii Gucci Guilty. La Rive Brave stawia na drzewny, pieprzny charakter, który nadaje Gucci Guilty Pour Homme jego rozpoznawalny charakter.
To solidna propozycja na co dzień, jeśli lubisz męski styl Gucci Guilty, ale szukasz czegoś bardziej przystępnego cenowo.
7. Lattafa Rave Now Women
Najlepszy odpowiednik: Gucci Guilty pour Femme (bursztynowo-kwiatowy)
Wracając do damskich zapachów, Lattafa Rave Now Women nawiązuje do tego samego klimatu co Gucci Guilty pour Femme, ale kosztuje mniej. Nadal wyczujesz ciepły, subtelnie korzenny, bursztynowo-kwiatowy charakter, jednak zapach nie próbuje uchodzić za wierną kopię.
Stworzono go również z myślą o wyraźnej projekcji i całodziennym noszeniu. Jeśli więc trwałość zapachu jest dla Ciebie ważna, ten wybór wyróżnia się na tle niektórych lżejszych, budżetowych propozycji wspomnianych wyżej.
To dobry wybór, jeśli szukasz zapachu w stylu Guilty, ale nie chcesz płacić cen typowych dla luksusowych marek.
Twój osobisty ekspert od zapachów już czeka
Wypełnij nasz szybki quiz zapachowy i odkryj autentyczne perfumy designerskie i niszowe dobrane do Twojego gustu – poznaj je w postaci dekantów i próbek 2, 5, 8 i 30 ml, aby przetestować każdy z nich, zanim zdecydujesz się na pełny flakon.
Znajdź swój zapach8. Dossier Woody Sage
Najlepszy odpowiednik: Gucci Guilty Pour Homme
Po La Rive Brave Dossier Woody Sage pozostaje w podobnym stylu co Gucci Guilty Pour Homme, ale jest czystszy i bardziej oszczędny w wyrazie. Sprawdza się na co dzień, oferując ten sam drzewny profil odpowiedni do biura, a przy tym kosztuje mniej.
9. Zara Night Pour Homme II
Najlepszy odpowiednik: Gucci Guilty Pour Homme
Po Dossier Woody Sage Zara Night Pour Homme II utrzymuje się w tym samym czystym, męskim nurcie. To tańsza alternatywa dla Gucci Guilty Pour Homme, o podobnym, czystym drzewno-aromatycznym profilu.
Wybierz go, jeśli szukasz charakteru Guilty Pour Homme, ale chcesz wydać mniej. Gucci wciąż wyznacza standard pod względem trwałości, wynoszącej 6–8+ hours.
Kolejna propozycja wkracza w ciemniejszy styl Guilty.
10. La Rive Absolute Leather
Najlepszy odpowiednik: Gucci Guilty Absolute
La Rive Absolute Leather to najwierniejszy odpowiednik Gucci Guilty Absolute. Zachowuje skórzano-drzewny charakter z paczulą, ale jest nieco gładszy i mniej szorstki niż oryginał. Następnie porównaj wszystkie 10 propozycji obok siebie.
Tabela porównawcza
Poniżej znajdziesz pełne zestawienie wszystkich 10 propozycji. Oceny podobieństwa, trwałości i projekcji są ocenami redakcyjnymi, a nie wynikami testów laboratoryjnych.
| # | Zapach | Marka | Najbliższa wersja Gucci Guilty | Rodzina zapachowa | Podobieństwo | Trwałość | Projekcja | Poziom cenowy | Najlepsze zastosowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fougère Pink Pepper | Dossier | Guilty Pour Homme | Bursztynowo-kwiatowy | Wysokie | Duża | Średnia | Wyższa cena | Na co dzień, do biura |
| 2 | Silver | Zara | Guilty Pour Femme | Drzewny | Średnie | Od lekkiej do umiarkowanej | Lekka | Niższa cena | Na co dzień, w ciągu dnia |
| 3 | Qimmah | Lattafa | Guilty Pour Femme | Bursztynowo-kwiatowy | Wysokie | Duża | Duża | Niższa cena | Na wieczór, na chłodniejszą pogodę |
| 4 | In Woman | La Rive | Guilty EDT Pour Femme | Bursztynowo-kwiatowy | Średnie | Umiarkowana | Średnia | Niższa cena | Na co dzień |
| 5 | Sublime Epoque | Zara | Guilty Pour Femme | Drzewny | Średnie | Od lekkiej do umiarkowanej | Lekka | Niższa cena | Do biura, na co dzień |
| 6 | Brave | La Rive | Guilty Pour Homme | Drzewny | Średnie | Umiarkowana | Średnia | Niższa cena | Do biura, na co dzień |
| 7 | Rave Now Women | Lattafa | Guilty Pour Femme | Bursztynowo-kwiatowy | Wysokie | Duża | Duża | Niższa cena | Na wieczór, na chłodniejszą pogodę |
| 8 | Woody Sage | Dossier | Guilty Pour Homme | Drzewny | Wysokie | Duża | Średnia | Wyższa cena | Do biura, na wieczór |
| 9 | Night Pour Homme II | Zara | Guilty Pour Homme | Drzewny | Średnie | Od lekkiej do umiarkowanej | Lekka | Niższa cena | Na wieczór, na co dzień |
| 10 | Absolute Leather | La Rive | Guilty Absolute | Drzewno-skórzany | Średnie | Umiarkowana | Średnia | Niższa cena | Na wieczór, jesienią/zimą |
Już na pierwszy rzut oka widać kilka prawidłowości. Lattafa zwykle najdłużej utrzymuje się na skórze, podczas gdy Dossier zazwyczaj najwierniej oddaje DNA Gucci Guilty w nutach głowy i serca. W przypadku wszystkich czterech marek największe różnice często pojawiają się w fazie wysychania. To wtedy wiele zamienników zaczyna odbiegać od Gucci Guilty i ujawniać więcej własnego charakteru.
Sprawdźmy teraz, ile można zaoszczędzić na każdej propozycji w Niemczech.
Różnica w cenie względem Gucci Guilty w Niemczech
Gucci Guilty Dupes: Price per ml Compared
Ceny sprawdzono we wrześniu 2026 r.. Aby porównanie było uczciwe, najlepiej zestawiać €/ml, a nie tylko cenę na metce.
| Zapach | Marka | Najbliższa wersja Gucci Guilty | Pojemność flakonu | Cena (€) | €/ml | Oszczędność względem Gucci Guilty |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gucci Guilty Pour Homme | Gucci | - | 90 ml | ~90,00 € | ~1,00 €/ml | - |
| Gucci Guilty Pour Femme EDP | Gucci | - | 90 ml | ~90,00 € | ~1,00 €/ml | - |
| Gucci Guilty Absolute | Gucci | - | 90 ml | ~95,00 € | ~1,06 €/ml | - |
| Fougère Pink Pepper | Dossier | Guilty Pour Homme | 50 ml | ~25,00–60,00 € | ~0,50–1,20 €/ml | Do ~65 € |
| Silver | Zara | Guilty Pour Femme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Qimmah | Lattafa | Guilty Pour Femme | 100 ml | ~20,00 € | ~0,20 €/ml | ~70 € |
| In Woman | La Rive | Guilty EDT Pour Femme | 90 ml | ~12,00 € | ~0,13 €/ml | ~78 € |
| Sublime Epoque | Zara | Guilty Pour Femme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Brave | La Rive | Guilty Pour Homme | 150 ml | ~12,00 € | ~0,08 €/ml | ~78 € |
| Rave Now Women | Lattafa | Guilty Pour Femme | 100 ml | ~20,00 € | ~0,20 €/ml | ~70 € |
| Woody Sage | Dossier | Guilty Pour Homme | 50 ml | ~25,00–60,00 € | ~0,50–1,20 €/ml | Do ~65 € |
| Night Pour Homme II | Zara | Guilty Pour Homme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Absolute Leather | La Rive | Guilty Absolute | 90 ml | ~12,00 € | ~0,13 €/ml | ~83 € |
Różnica jest wyraźna. Gucci Guilty kosztuje około ~1,00 €/ml, podczas gdy ceny kilku alternatyw oscylują wokół ~0,08–0,23 €/ml. Oznacza to, że za podobny kierunek zapachowy często płacisz ułamek tej ceny.
Przy zakupach w Niemczech warto pamiętać o kilku kwestiach:
- €/ml pozwala najuczciwiej porównywać zapachy w różnych pojemnościach.
- Sprawdź, czy sprzedawca wysyła towar z UE, aby uniknąć opłat importowych i opóźnień.
- Wersje Gucci Guilty EDP kosztują od 90,00 €+. Decant 8 ml kosztuje około 26,96 € i wystarcza na około 120 rozpyleń - to najtańszy test obarczony niewielkim ryzykiem.
Jeśli zależy Ci na najniższej cenie, wyróżnia się La Rive. Jeśli szukasz kompromisu między ceną a opakowaniem, dobrym wyborem będą Zara i Lattafa. A jeśli wolisz najpierw przetestować styl Gucci, zanim zapłacisz za pełnowymiarowy flakon, decant 8 ml będzie prostym rozwiązaniem.
Jak wybrać odpowiednik Gucci Guilty
Zacznij od ustalenia, którą konkretną wersję Gucci Guilty chcesz odwzorować, a nie od ceny. Wiele osób pomija ten krok i właśnie wtedy zaczynają się nietrafione zakupy. Linia Gucci Guilty obejmuje pięć różnych kierunków zapachowych, więc wybór niewłaściwego może niepotrzebnie kosztować Cię pieniądze. Aby porównanie było miarodajne, zestawiaj EDT z EDT i EDP z EDP, oceniając trwałość i projekcję.
Skorzystaj z tej tabeli, aby zawęzić wybór przed zakupem:
| Wersja Gucci Guilty | Profil zapachowy | Najważniejsze nuty do dopasowania |
|---|---|---|
| Guilty EDT Pour Femme | Bright floral-fruity, light | Lilac, citrus, soft florals |
| Guilty Pour Femme EDP | Ciepły, kwiatowo-ambrowy, bogatszy | Kwiatowy bursztyn, różowy pieprz, paczula |
| Guilty Absolute | Mroczny, drzewno-ziemisty, głęboki | Głębokie nuty drzewne, skóra, akordy ziemiste |
| Guilty Pour Homme | Świeży, cytrusowo-aromatyczny, czysty | Żywe cytrusy, czyste nuty drzewno-piżmowe |
| Guilty Black Pour Homme | Mroczniejszy, aromatyczny, korzenny | Świeże przyprawy, nuty aromatyczne, ambroksan |
Po dopasowaniu profilu zapachowego przetestuj zapach na skórze, a nie na papierowym blotterze. Papier daje jedynie ogólne pierwsze wrażenie. Skóra pokazuje, jak zapach będzie się faktycznie rozwijał. W miarę jak osiada, skóra może zmieniać odbiór nut bazy i właśnie wtedy zamiennik często zaczyna odbiegać od oryginału.
Nie oceniaj więc zapachu po pierwszych pięciu minutach. Sprawdź nuty bazy, a nie tylko otwarcie. Wiele zamienników początkowo pachnie podobnie, ale później rozwija się w innym kierunku. To ważne, bo właśnie w nutach bazy często ujawniają się największe różnice.
Warto też przetestować zapach w sytuacji, w której będziesz go najczęściej nosić, na przykład:
- w biurze
- podczas wieczornych wyjść
- na co dzień
A jeśli oryginał nadal wydaje się najlepiej dopasowany, przetestuj go, zanim zdecydujesz się na pełnowymiarowy flakon.
Wypróbuj oryginał przed zakupem
Jeśli nadal nie masz pewności, która wersja Guilty najbardziej Ci odpowiada, zacznij od oryginału. To ważne, bo odpowiednik, który sprawdza się w przypadku jednej odsłony Guilty, może nie pasować do innej.
Możesz zamówić tutaj decant 2 ml: /perfumes/gucci-guilty-gucci. Wystarczy na około 30 rozpyleń — tyle, by użyć go kilka razy i dobrze poznać zapach. Jeśli chcesz dłużej testować nuty bazy, wariant 8 ml kosztuje od €12,51 i wystarcza na około 120 rozpyleń. Oba warianty są wyposażone w atomizery.
Dzięki temu zyskasz jasny punkt odniesienia, zanim porównasz zapach z dowolnym odpowiednikiem.
Najpierw wydaj €4,41. Pełny flakon kup dopiero wtedy, gdy upewnisz się, że zapach Ci odpowiada.
Najczęstsze pytania o Gucci Guilty
Czy Gucci Guilty został wycofany z produkcji? Nie. Pod koniec 2026 roku Gucci Guilty nadal jest produkowany. Jeśli trudno znaleźć którąś z wersji, nie oznacza to, że cała linia zniknęła. W wielu przypadkach po prostu trudniej zdobyć tę konkretną wersję.
Jak długo się utrzymuje? Ogólnie EDP utrzymuje się dłużej niż EDT, a wersje Parfum i Intense zwykle są najtrwalsze. Gucci Guilty często utrzymuje się na skórze przez około 6–8+ godzin, a nawilżona skóra może przedłużyć jego trwałość. Pamiętaj jednak, że trwałość powinna pomóc Ci w wyborze, a nie decydować za Ciebie.
Którą wersję Gucci Guilty kupić? To zależy od stylu, jakiego szukasz.
| Jeśli zależy Ci na… | Wybierz… |
|---|---|
| Świeżym, codziennym zapachu męskim | Gucci Guilty Pour Homme (EDT) |
| Słodszym, kwiatowym zapachu damskim | Gucci Guilty Pour Femme (Amber Floral) |
| Mrocznej, surowej skórze | Gucci Guilty Absolute |
| Mroczniejszym, wieczorowym zapachu męskim | Gucci Guilty Black Pour Homme |
Najlepsze rozwiązanie jest proste: dobierz wersję do dokładnie tej rodziny zapachowej, której szukasz, a następnie porównaj odpowiedniki z tym konkretnym zapachem.
Na koniec werdykt pomoże zawęzić wybór najlepszych budżetowych propozycji w zależności od zastosowania.
Ostateczny werdykt
Po bezpośrednim porównaniu oto najlepsze propozycje dla poszczególnych wersji Gucci Guilty.
| Wersja Gucci Guilty | Najlepszy odpowiednik | Przedział cenowy | Najlepszy do |
|---|---|---|---|
| Guilty Pour Homme | Dossier Fougère Pink Pepper | Średni (€32–€50) | Do biura |
| Guilty Pour Femme | Lattafa Qimmah | Średni (€32–€50) | Na wieczór |
| Guilty Absolute | La Rive Absolute Leather | Niski (€10–€25) | Dla miłośników skóry |
| Guilty Black Pour Homme | Zara Night Pour Homme II | Niski (€10–€25) | Na wieczorne wyjścia |
| Guilty Pour Homme (Classic) | La Rive Brave | Niski (€10–€25) | Na co dzień |
Ta tabela pozwala szybko sprawdzić, które propozycje oferują najlepszy stosunek jakości do ceny. Ranking z kolei pomoże Ci ocenić, który odpowiednik najlepiej sprawdzi się na co dzień.
Najwięcej możesz zaoszczędzić, wybierając Dossier, Lattafa lub La Rive. Wody perfumowane Gucci Guilty kosztują zwykle około €90–€110+, podczas gdy propozycje Dossier i Lattafa mieszczą się w przedziale €32–€50. To duża różnica, zwłaszcza jeśli zależy Ci na podobnym charakterze zapachu bez płacenia ceny za markę designerską.
Rozsądnie jest zacząć od decantu 2 ml, zanim kupisz pełny flakon. To najprostszy sposób, by sprawdzić, jak zapach rozwija się na Twojej skórze. Przed złożeniem zamówienia upewnij się, że sklep wysyła towar z terenu UE, aby uniknąć VAT-u importowego lub opóźnień celnych. A jeśli chcesz mieć pewność, najpierw przetestuj oryginał.
