Top 8 kalendarzy adwentowych z perfumami 2026 wg zawartości

5 min czytania

W skrócie

Kalendarz adwentowy Scento 2026 zajmuje pierwsze miejsce. Każda edycja — For Her i For Him — zawiera 24 autentyczne perfumy od marek designerskich i niszowych: 23 okienka skrywają flakony o pojemności 2 ml, a za okienkiem 24 kryje się finałowy flakon o pojemności 8 ml. Całość kosztuje €149 i nie zawiera świec, balsamów ani wypełniaczy. PAFORY to najlepszy wybór poniżej €100, a Harrods oferuje najwięcej flakonów w pełnym rozmiarze.

The Scento advent calendars 2026, For her with a black lid and For him with a red lid: two hexagonal 24-door boxes seen from above, with glass spray vials around them

Ceny i zawartość sprawdzone 4 października 2026 r.

Jakość kalendarza adwentowego z perfumami zależy od tego, co kryje się za jego drzwiczkami. W niektórych znajdziesz 24 perfumy. W innych — siedem flakonów, świecę i spray do poduszki. Niektóre ujawniają całą zawartość przed zakupem, a inne trzymają ją w tajemnicy aż do grudnia. Porównaliśmy osiem kalendarzy zapachowych, które w tym roku najbardziej interesują kupujących w Europie. Sprawdziliśmy informacje publikowane przez sprzedawców na temat zawartości, pojemności, cen i dostawy, a następnie oceniliśmy je według pięciu kryteriów ważnych dla miłośników perfum. Oto, co warto wiedzieć:

  • Najlepszy ogółem: Scento Advent Calendar, For Her i For Him (€149 każdy). 24 okienka, a w każdym perfumy; marki designerskie i niszowe w jednym kalendarzu, pełna lista opublikowana, a na finał 8 ml perfum, które nasi klienci najczęściej kupują w danej edycji.
  • Najlepszy poniżej €100: PAFORY (€99 lub €89 dla pierwszych 1,000 osób). 24 × 2 ml od małych niszowych marek, a także magazyn i bony na pełnowymiarowe flakony.
  • Najlepszy przy zakupie dwóch: MyScent (€149 za sztukę przy zakupie dwóch). 23 × 2 ml i 5 ml; zawartość kolejnych drzwiczek pozostaje tajemnicą aż do dnia ich otwarcia.
  • Najlepszy z pełnowymiarowymi flakonami: Harrods 12 Days of Fragrance (£225). Siedem pełnowymiarowych produktów w 12 drzwiczkach, ale kalendarz wyprzedał się w ciągu kilku godzin.
  • Najlepsze niszowe miniatury w popularnej sieci: John Lewis (£99). 12 niszowych miniatur o pojemności 5–15 ml; w chwili sprawdzania produkt był wyprzedany.
  • Najlepszy z popularnymi markami: The Fragrance Shop (£150 każdy, wersja damska i męska). Osobne pudełka damskie i męskie, w których dominują duże flakony znanych marek.
  • Najlepszy z dużymi flakonami w 25-dniowym kalendarzu: Lookfantastic (£150). Givenchy w pojemności 35 ml i dwa flakony po 30 ml wśród designerskich miniatur.
  • Najlepszy poniżej £100 w Wielkiej Brytanii: Boots 12 Days of Scent (£90). Givenchy L'Interdit w pojemności 35 ml i dziewięć perfum po 10 ml.

Poniżej znajdziesz krótkie porównanie, które pomoże Ci podjąć decyzję.

Krótkie porównanie

#KalendarzCenaDrzwiczkiPerfumy w środkuInne produktyCena za ml perfumWersjeDostępny w
1Scento For Her / For Him€149 każdy2423 × 2 ml + 1 × 8 ml = 54 mlBrak€2.76For Her / For HimUE, euro
2PAFORY For Her / For Him€99 (€89 dla pierwszych 1,000)2424 × 2 ml = 48 mlMagazyn, 40 pasków zapachowych, sześć kuponów o wartości €50€2.06 (€1.85 w cenie promocyjnej dla pierwszych kupujących)For Her / For HimUE, euro
3MyScent€249 lub €149 za sztukę przy zakupie dwóch2423 × 2 ml + 1 × 5 ml = 51 mlNie podano€4.88 (€2.92 przy zakupie dwóch)Dla niej / Dla niegoNiemiecki sklep, euro
4Harrods 12 Days of Fragrance£22512Około 305 ml, 7 pełnowymiarowych produktówNie podanoOkoło £0.74Jedna, uniseksWielka Brytania, funty (wyprzedany)
5John Lewis Fragrance£9912103 ml, miniatury o pojemności 5–15 mlNie podanoOkoło £0.96Jedna, mieszanaWielka Brytania, funty (wyprzedany)
6The Fragrance Shop, wersja damska / męska£150 każdy (£120 dla członków klubu)25Około 438 ml / 315 mlNasze źródła nie podają poszczególnych produktówOkoło £0.34 / £0.48Damska / męskaWielka Brytania, funty
7Lookfantastic Fragrance£15024–25 produktówOkoło 230 ml, w tym jeden flakon 35 ml i dwa po 30 mlŚwieca, spray do poduszki, atomizerOkoło £0.65Jedna, mieszanaWielka Brytania, funty
8Boots 12 Days of Scent£9012 (15 produktów)Około 137 ml, w tym jeden flakon 35 ml i dziewięć po 10 mlMgiełka do ciała 50 ml, świecaOkoło £0.66Jedna, mieszanaWielka Brytania, funty (tylko online)

Cena za ml obejmuje wyłącznie perfumy, których można używać, i jest obliczana przez podzielenie ceny kalendarza przez ich łączną ilość, w walucie sprzedawcy. „Około” oznacza, że zsumowaliśmy pojemności podane przez sprzedawcę lub w cytowanej recenzji; nigdy nie szacujemy pojemności, której nie opublikowano.

Jak ustaliliśmy ranking

Oceniliśmy każdy kalendarz według pięciu kryteriów, uporządkowanych według ważności:

  1. Za każdymi drzwiczkami kryją się perfumy. Żadnych świec, balsamów, mgiełek do ciała ani przedmiotów zajmujących miejsce za drzwiczkami.
  2. Marki designerskie i niszowe w jednym pudełku. Nazwy, o które pytają klienci, a nie tylko jedna marka lub jedna półka cenowa.
  3. Pełna lista zawartości opublikowana przed zakupem, by można ją było porównać z własną kolekcją.
  4. Osobne edycje For Her i For Him, dzięki czemu nikt nie otwiera serii zapachów, których nigdy by nie nosił.
  5. Cena w euro i dostawa na terenie UE przed 1 grudnia.

Im więcej z pięciu kryteriów spełnia kalendarz, tym wyższe zajmuje miejsce. Gdy kalendarze spełniały tyle samo kryteriów, o kolejności decydowała ilość perfum za poszczególnymi drzwiczkami. W każdej tabeli podajemy cenę za ml, by umożliwić również takie porównanie, ale nie uwzględnialiśmy jej w rankingu: duży flakon perfum, których nigdy byś nie wybrał, to niska cena za ml, a mimo to słaba wartość zakupu.

KalendarzPerfumy za każdymi drzwiczkamiMarki designerskie + niszoweOpublikowana lista zawartościEdycje For Her / For HimEuro, dostawa w UE do 1 grudnia
ScentoTakTakTakTakTak
PAFORYTakTylko niszoweTakTakTak
MyScentTakZadeklarowane, ale nie pokazaneNieTakEuro; dostawa na terenie UE nie została określona
HarrodsTakOferta skoncentrowana na markach niszowychTakNieNie (UK, £)
John LewisTakOferta skoncentrowana na markach niszowychTakNieNie (UK, £)
The Fragrance ShopNie wyszczególnionoMarki designerskie i popularneTakTakNie (UK, £)
LookfantasticNieZ przewagą marek designerskichTakNieNie (UK, £)
BootsNieOferta skoncentrowana na markach designerskichTakNieNie (UK, £)

Jak sprawdzaliśmy. 4 października 2026 r. zapoznaliśmy się ze stroną każdego sprzedawcy lub z recenzją wymienioną w wykazie źródeł, jeśli na stronie sprzedawcy nie wyszczególniono zawartości. Informacja o powiązaniu: Scento tworzy i sprzedaje kalendarz, który zajął pierwsze miejsce. Zastosowaliśmy do niego te same pięć kryteriów co do każdego innego kalendarza, a powyższa tabela dokładnie pokazuje, jak wypada każdy z nich.

1. Kalendarz adwentowy Scento 2026, For Her i For Him (nasz wybór)

Nasz kalendarz opiera się na jednej zasadzie: za każdymi drzwiczkami kryją się perfumy, których zechcesz używać. Każda edycja zawiera 24 autentyczne perfumy, przelane z oryginalnych flakonów, które kupujemy sami, do tych samych szklanych atomizerów, które nasi klienci już zamawiają. Za drzwiczkami od 1 do 23 znajduje się po 2 ml — najczęściej kupowana przez naszych klientów pojemność, odpowiadająca około 30 psiknięciom, czyli mniej więcej dziesięciu dniom używania. Za drzwiczkami numer 24 kryje się szklany atomizer podróżny 8 ml (około 120 psiknięć) z zapachem, który klienci Scento kupują najczęściej w danej edycji: Amouage Guidance dla niej i Louis Vuitton Imagination dla niego. W każdym kalendarzu jest więc 54 ml perfum i nic więcej w pudełku.

Obie edycje są komponowane osobno, na podstawie rzeczywistych zakupów klientów Scento, a żaden zapach się w nich nie powtarza. Para, która kupi po jednej edycji, odkryje więc łącznie 48 różnych perfum. W każdej edycji znalazły się zarówno znane wszystkim marki designerskie, jak i niszowe domy perfumeryjne, których zapachów trudno spróbować przed zakupem pełnego flakonu. Pełną listę znajdziesz poniżej; pomiń ją, jeśli kalendarz jest prezentem i chcesz zachować niespodziankę.

CechaKalendarz adwentowy Scento 2026
EdycjeFor Her, For Him
Cena€149 za sztukę
Liczba drzwiczek24
Ilość perfum23 × 2 ml + 1 × 8 ml = 54 ml
Cena za ml€2.76
Drzwiczki numer 248 ml Amouage Guidance (For Her) lub Louis Vuitton Imagination (For Him)
Pozostałe produktyBrak
Wyprodukowano300 na edycję
DostawaPrzedsprzedaż; wysyłka od 16 listopada 2026; zamów do 15 listopada 2026, aby otrzymać przesyłkę przed 1 grudnia we wszystkich 26 krajach, do których wysyłamy
Zakupione osobno€347.45 (For Her) / €318.90 (For Him) według cen Scento z 4 października 2026

Najlepszy dla: każdego, kto chce każdego adwentowego poranka odkrywać inne prawdziwe perfumy — od domów perfumeryjnych, o których słyszał — a na zakończenie otrzymać większy finał. To także łatwy wybór na prezent: wystarczy dopasować edycję do obdarowywanej osoby, zamiast zgadywać, który flakon wybrać.

Co kryje się za drzwiczkami

For Her: w liczbach. 24 perfumy z 19 domów perfumeryjnych; 11 zapachów damskich i 13 uniseksowych, zgodnie z klasyfikacją w katalogu Scento.

  1. Delina, Parfums de Marly, 2 ml
  2. Libre, Yves Saint Laurent, 2 ml
  3. Gris Charnel, BDK Parfums, 2 ml
  4. Aventus for Her, Creed, 2 ml
  5. Bianco Latte, Giardini di Toscana, 2 ml
  6. Portrait of a Lady, Frederic Malle, 2 ml
  7. Another 13, Le Labo, 2 ml
  8. Fleur Narcotique, Ex Nihilo, 2 ml
  9. Grand Soir, Maison Francis Kurkdjian, 2 ml
  10. Hundred Silent Ways, Nishane, 2 ml
  11. Love Don't Be Shy, By Kilian, 2 ml
  12. Erba Pura, Xerjoff, 2 ml
  13. Musk Therapy, Initio Parfums Prives, 2 ml
  14. Tilia, Marc — Antoine Barrois, 2 ml
  15. Santal 33, Le Labo, 2 ml
  16. Prada Paradoxe, Prada, 2 ml
  17. Hibiscus Mahajád, Maison Crivelli, 2 ml
  18. Attrape — Rêves, Louis Vuitton, 2 ml
  19. Valaya, Parfums de Marly, 2 ml
  20. Lost Cherry, Tom Ford, 2 ml
  21. Angels' Share, By Kilian, 2 ml
  22. Symphony, Louis Vuitton, 2 ml
  23. Baccarat Rouge 540 Extrait, Maison Francis Kurkdjian, 2 ml
  24. Guidance, Amouage, 8 ml, finał

For Him: w liczbach. 24 perfumy z 16 domów perfumeryjnych; 13 perfum męskich i 11 unisex, zgodnie z klasyfikacją w katalogu Scento.

  1. Baccarat Rouge 540, Maison Francis Kurkdjian, 2 ml
  2. Oud for Greatness, Initio Parfums Prives, 2 ml
  3. Terre d'Hermès, Hermès, 2 ml
  4. Arabians Tonka, Montale, 2 ml
  5. Layton, Parfums de Marly, 2 ml
  6. XJ 1861 Naxos, Xerjoff, 2 ml
  7. Dior Homme Intense, Dior, 2 ml
  8. Ganymede, Marc — Antoine Barrois, 2 ml
  9. Green Irish Tweed, Creed, 2 ml
  10. Outlands, Amouage, 2 ml
  11. Sauvage Elixir, Dior, 2 ml
  12. Blue Talisman, Ex Nihilo, 2 ml
  13. Tobacco Vanille, Tom Ford, 2 ml
  14. Elysium Pour Homme Parfum Cologne, Roja Dove, 2 ml
  15. Ombre Leather, Tom Ford, 2 ml
  16. Bal d'Afrique Absolu, Byredo, 2 ml
  17. Gentle Fluidity Silver, Maison Francis Kurkdjian, 2 ml
  18. Vibrato, Sospiro, 2 ml
  19. Althaïr, Parfums de Marly, 2 ml
  20. Torino21, Xerjoff, 2 ml
  21. Reflection Man, Amouage, 2 ml
  22. Ombre Nomade, Louis Vuitton, 2 ml
  23. Aventus, Creed, 2 ml
  24. Imagination, Louis Vuitton, 8 ml, finał

Wybierz swoją edycję na stronie kalendarza adwentowego Scento: For Her · For Him.

2. PAFORY For Her i For Him

PAFORY, niemiecki sklep z subskrypcjami perfum, co roku, co najmniej od 2024 roku, sprzedaje kalendarz z decantami, a na 2026 rok ponownie oferuje go w edycjach For Her i For Him. W każdej znajdują się 24 niszowe perfumy po 2 ml, po jednych z każdego domu perfumeryjnego, łącznie 48 ml, a pełna lista jest dostępna na stronie produktu jeszcze przed zakupem. Są to małe, niezależne domy, takie jak Memo, Dusita, Bon Parfumeur, Goldfield & Banks i Imperial Parfums, a nie marki designerskie. W zestawie, oprócz fiolek, znajduje się 100-stronicowy magazyn, 40 pasków zapachowych, magnetyczne pudełko, sześć kuponów o wartości €50 na pełnowymiarowe flakony zapachów z kalendarza oraz kupon na członkostwo w PAFORY. Kalendarz kosztuje €99 lub €89 dla pierwszych 1,000 kupujących i jest wysyłany od 15 października.

CechaPAFORY 2026
Cena€99 (€89 dla pierwszych 1,000 osób)
Okienka24 × 2 ml = 48 ml
Cena za ml€2.06 (€1.85 w cenie dla pierwszych kupujących)
W zestawieMagazyn, 40 pasków zapachowych, sześć voucherów o wartości €50 na pełnowymiarowy flakon, voucher członkowski
WersjeFor Her, For Him
WysyłkaOd 15 października

Najlepszy wybór dla: miłośnika perfum, który ma już klasyki i chce odkrywać niewielkie niszowe domy perfumeryjne za mniej niż €100.

3. MyScent

MyScent, niemiecki sklep z dekantami, oferuje trzecią edycję kalendarza adwentowego w wersji For Her i For Him: 23 drzwiczki po 2 ml i jedne z 5 ml, łącznie 51 ml, w czarnym pudełku ze złotą folią. Sklep opisuje zestaw jako niszowe i designerskie perfumy, ale zachowuje jego skład w tajemnicy: zawartość każdych drzwiczek pozostaje niespodzianką aż do danego dnia. Jeden kalendarz kosztuje €249; przy zakupie dwóch, w dowolnym połączeniu wersji For Her i For Him, cena każdego wynosi €149. Dostawa jest bezpłatna i rozpoczyna się w połowie listopada.

CechaMyScent 2026
Cena€249 za jeden; €149 za sztukę przy zakupie dwóch
Drzwiczki23 × 2 ml + 1 × 5 ml = 51 ml
Cena za ml€4.88 za jeden; €2.92 w zestawie dwóch
ZawartośćUtrzymywana w tajemnicy do danego dnia
WersjeFor Her, For Him
WysyłkaOd połowy listopada, bezpłatna

Najlepszy wybór dla: osób kupujących od razu dwa kalendarze — jeden dla siebie, a drugi na prezent — jeśli lubią nie wiedzieć, co czeka je następnego dnia.

4. Harrods 12 Days of Fragrance

Kalendarz zapachowy Harrods wyprzedaje się niemal zaraz po premierze, tak jak stało się to w 2025 roku. Edycja 2026 obejmuje 12 drzwiczek i około 305 ml niszowych perfum, w tym siedem pełnowymiarowych flakonów; w opisie zawartości nie wymieniono świec ani produktów do pielęgnacji ciała. Kalendarz kosztował £225 i trafił do sprzedaży w aplikacji Harrods 3 sierpnia, a online 4 sierpnia; wyprzedał się w ciągu kilku godzin. To pudełko unisex na 12 dni, obejmujące zatem połowę Adwentu i jeden wspólny zestaw.

CechaHarrods 2026
Cena£225
Drzwiczki12
Perfumy w zestawieOkoło 305 ml, w tym 7 pełnowymiarowych flakonów
Cena za mlOkoło £0.74
WersjeJedna, unisex
DostępnośćWyprzedany w ciągu kilku godzin od premiery

Najlepszy wybór dla: osób szukających pełnowymiarowych flakonów niszowych perfum. Kalendarz wyprzedał się w ciągu kilku godzin, więc to propozycja dla kupujących, którzy z wyprzedzeniem planują zakup podczas przyszłorocznej sierpniowej premiery.

5. John Lewis Fragrance Advent Calendar

John Lewis wprowadził na 2026 rok swój pierwszy kalendarz poświęcony wyłącznie zapachom: 12 drzwiczek z niszowymi miniaturami o pojemności od 5 do 15 ml, łącznie 103 ml, od domów takich jak Kilian, Frédéric Malle, BDK Parfums, Nishane (15 ml) i Acqua di Parma (12 ml). Kosztował £99, a John Lewis określił jego wartość na £305. Gdy sprawdziliśmy stronę John Lewis 4 października, widniała na niej informacja, że kalendarz został wyprzedany.

CechaJohn Lewis 2026
Cena£99
Drzwiczki12
Perfumy w zestawie103 ml, miniatury o pojemności 5–15 ml
Cena za mlOkoło £0.96
WersjeJedna, mieszana
DostępnośćWyprzedany (John Lewis, 4 października)

Najlepszy wybór dla: osób szukających niszowych miniatur większych niż próbka, w cenie z popularnej sieci handlowej.

6. The Fragrance Shop Women's i Men's

The Fragrance Shop przygotował na 2026 rok osobne kalendarze w wersji Women's i Men's, każdy z 25 drzwiczkami. Cena wynosi £150 lub £120 dla członków programu lojalnościowego. Kalendarz Women's zawiera około 438 ml, a Men's — 315 ml. W wersji Men's dominują duże flakony popularnych marek, w tym 75 ml Jack & Jones, 30 ml Superdry, 30 ml Ted Baker i 30 ml Saint Hilaire, którym towarzyszą designerskie miniatury o pojemności od 4 do 12.5 ml.

CechaThe Fragrance Shop 2026
Cena£150 za sztukę (£120 dla członków)
Drzwiczki25
Perfumy w zestawieOkoło 438 ml (Women's), 315 ml (Men's)
Cena za mlOkoło £0.34 (Women's), £0.48 (Men's)
WersjeWomen's, Men's

Najlepszy dla: osoby, która używa dużych flakonów marek z popularnych perfumerii.

7. Kalendarz adwentowy z zapachami Lookfantastic

Drugi kalendarz zapachowy Lookfantastic zawiera 24–25 produktów i kosztuje £150; według Lookfantastic ich łączna wartość przekracza £530. Na podstawie pojemności wymienionych w recenzji Beauty Detective znajduje się w nim około 230 ml perfum: flakon Givenchy o pojemności 35 ml i dwa flakony 30 ml, a pozostałe produkty mają od 3.5 do 15 ml. W kalendarzu znalazło się też miejsce na świecę, mgiełkę do poduszki i atomizer. Do sprzedaży trafił 1 września, wyprzedał się, a później został oznaczony jako ponownie dostępny.

CechaLookfantastic 2026
Cena£150
Liczba okienek24–25 produktów
Perfumy w środkuOkoło 230 ml, w tym jeden produkt 35 ml i dwa po 30 ml
Cena za mlOkoło £0.65
Inne produkty w środkuŚwieca, mgiełka do poduszki, atomizer
WersjeJedna, mieszana

Najlepszy dla: osoby, która chce codziennie otwierać okienko w adwencie i znaleźć w kalendarzu kilka dużych flakonów znanych marek.

8. Boots 12 Days of Scent

Pierwszy kalendarz zapachowy Boots ma 12 okienek i zawiera 15 produktów, a kosztuje £90. W środku znajduje się Givenchy L'Interdit o pojemności 35 ml, dziewięć perfum po 10 ml i trzy miniatury — łącznie około 137 ml — a także mgiełka do ciała 50 ml i świeca. Boots wycenia zawartość na £356.52 i, co nietypowe, wyjaśnia na stronie produktu, jak obliczono tę kwotę. Kalendarz jest dostępny wyłącznie online, „do wyczerpania zapasów”.

CechaBoots 2026
Cena£90
Liczba okienek12 (15 produktów)
Perfumy w środkuOkoło 137 ml, w tym jeden produkt 35 ml i dziewięć po 10 ml
Cena za mlOkoło £0.66
Inne produkty w środkuMgiełka do ciała 50 ml, świeca
WersjeJedna, mieszana

Najlepszy dla: osoby w Wielkiej Brytanii, która szuka 12-dniowego kalendarza zapachowego za mniej niż £100.

Czy kalendarz adwentowy z perfumami się opłaca?

Warto go kupić, jeśli chcesz poznać perfumy, a nie tylko mieć ich więcej. Kalendarz z 24 różnymi zapachami pozwala nosić każdy z nich na własnej skórze przez kilka dni, zanim zdecydujesz się wydać pieniądze na pełnowymiarowy flakon — tego nie zapewni żadna kartka zapachowa w perfumerii. Policzmy tylko perfumy: nasz kalendarz kosztuje €149 i zawiera 24 zapachy, co daje €6.21 za zapach lub €2.76 za ml; w każdym okienku znajdziesz pojemność, z której naprawdę można korzystać, a nie próbkę na jedno psiknięcie. Według przewodnika po pojemnościach Scento fiolka 2 ml wystarcza na około 30 psiknięć, czyli mniej więcej dziesięć dni noszenia zapachu, a finałowa fiolka 8 ml — na około 120 psiknięć, czyli mniej więcej miesiąc.

Jeśli zależy Ci na różnorodności, zapachach marek, których nie możesz poznać przy perfumeryjnej ladzie, oraz edycji wybranej z myślą o osobie, która będzie ją otwierać, kalendarz, w którym wszystkie 24 okienka skrywają perfumy, oferuje więcej tego, za co płacisz.

Warto wiedzieć także w 2026 roku

  • Najbardziej luksusowym kalendarzem zapachowym w historii jest La Malle des Rêves marki Dior z 2025 roku: 24 okienka, w tym sześć flakonów 100 ml z kolekcji Collection Privée, wydany w 120 numerowanych kufrach, w cenie £6,400.
  • Notino nie ma kalendarza wyłącznie z perfumami na 2026 rok. Jego kalendarz z 2025 roku, „12 Days of Fragrant Joys”, zawierający 12 designerskich miniatur, wyprzedał się.
  • Kalendarze beauty z jednym lub dwoma zapachami nie znalazły się w tym zestawieniu. Porównaliśmy wyłącznie kalendarze, w których najważniejsze są perfumy.

Kontrola cen

Ceny sprawdzone 4 października 2026 roku. Mogą się zmieniać, a kilka z tych kalendarzy wyprzedaje się; przed zakupem sprawdź stronę sprzedawcy.

KalendarzCenaSprawdzone na stronie
Scento For Her / For Him€149 za sztukęscento.com
PAFORY 2026€99 (€89 dla pierwszych 1,000)pafory.com, calendariosdeadviento.com
MyScent 2026€249; €149 za sztukę przy zakupie dwóchmyscent.de
Harrods 12 Days of Fragrance 2026£225womanandhome.com
John Lewis Fragrance 2026£99johnlewis.com
The Fragrance Shop 2026£150 (£120 dla członków)thefragranceshop.co.uk, durbinrock.com
Lookfantastic Fragrance 2026£150beauty-detective.com
Boots 12 Days of Scent 2026£90hotukdeals.com, womanandhome.com

Podsumowanie

Najlepszy kalendarz adwentowy z perfumami to ten, w którym za każdymi drzwiczkami kryje się coś, co obdarowana osoba będzie nosić. Według tego kryterium na pierwszym miejscu jest kalendarz Scento: 24 oryginalne perfumy, zarówno designerskie, jak i niszowe, wybrane osobno dla niej i dla niego, z pełną listą zawartości, z finałowym produktem o pojemności 8 ml i bez niczego, co zajmowałoby miejsce za drzwiczkami. Jeśli liczy się dla Ciebie coś innego, oto krótkie zestawienie:

PriorytetNajlepszy wybórDlaczego
Prawdziwe perfumy za każdymi drzwiczkami, designerskie i niszoweScento For Her / For Him24 perfumy, 54 ml, finałowy produkt 8 ml, €149
Poniżej €100PAFORY24 niszowe perfumy po 2 ml za €99
Zakup dwóchMyScent€149 za sztukę przy zakupie dwóch
Pełnowymiarowe flakonyHarrodsSiedem pełnowymiarowych flakonów w 12 drzwiczkach (wyprzedany)
Marki z popularnych sieciThe Fragrance ShopDamskie i męskie zestawy, po £150
Poniżej £100 w Wielkiej BrytaniiBoots12 drzwiczek za £90

Niezależnie od wyboru, złóż zamówienie z wyprzedzeniem: kalendarze, na które jest największy popyt, wyprzedają się przed grudniem, a nasz jest dostępny w liczbie zaledwie 300 sztuk każdej edycji.

Zespół redakcyjny Scento uszeregował te kalendarze według pięciu powyższych kryteriów, korzystając z informacji o zawartości, pojemnościach, cenach i terminach dostawy publikowanych przez sprzedawców, a tam, gdzie sprzedawca nie podaje szczegółowej listy produktów, z recenzji wymienionej w sekcji Źródła. Scento produkuje kalendarz, który znalazł się na pierwszym miejscu. Ceny sprawdzono 4 października 2026; uwagi dotyczące ewentualnych błędów są mile widziane. Scento nie jest powiązane z żadnym z pozostałych sprzedawców ani z wymienionymi tu domami perfumeryjnymi; nazwy marek i produktów służą wyłącznie do identyfikacji porównywanych kalendarzy i perfum.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki kalendarz adwentowy z perfumami jest najlepszy w 2026 roku?

Jeśli zależy Ci na perfumach za każdymi drzwiczkami, wybierz Scento Advent Calendar 2026: Scento For Her i For Him zawierają po 24 oryginalne perfumy designerskie i niszowe — 23 × 2 ml oraz finałowy produkt o pojemności 8 ml — w cenie €149. Poniżej €100 kosztujący €99 kalendarz PAFORY zawiera 24 niszowe perfumy. Jeśli szukasz pełnowymiarowych flakonów, kalendarz Harrods z 12 drzwiczkami zawierał siedem takich flakonów, ale wyprzedał się w ciągu kilku godzin.

Jaki jest najlepszy męski kalendarz adwentowy z perfumami?

Scento For Him: 24 męskie i uniseksowe perfumy wybrane specjalnie dla niego — od ulubionych marek designerskich po niszowe domy perfumeryjne — a na finał 8 ml Louis Vuitton Imagination, naszych najczęściej kupowanych męskich perfum. Męska edycja The Fragrance Shop to alternatywa z popularnej sieci, z dużymi flakonami marek takich jak Jack & Jones i Superdry, a PAFORY For Him sprawdzi się w przypadku mężczyzny, który szuka niewielkich niszowych domów perfumeryjnych.

Jaki jest najbardziej luksusowy kalendarz adwentowy?

La Malle des Rêves marki Dior z 2025 roku: 24 drzwiczki, w tym sześć flakonów o pojemności 100 ml z kolekcji Collection Privée, w 120 numerowanych kufrach, za £6,400. Spośród tegorocznych kalendarzy zawierających wyłącznie zapachy najbardziej luksusowy na tej liście jest 12 Days of Fragrance od Harrods za £225, z siedmioma pełnowymiarowymi niszowymi flakonami.

Czy Chanel ma kalendarz adwentowy?

Nie znaleźliśmy kalendarza adwentowego Chanel z perfumami na 2026 rok w sprzedaży u żadnego ze sprawdzonych przez nas sprzedawców. Jeden blog wspominał o kalendarzu Chanel na 2025 rok, ale ani Chanel, ani żaden sprzedawca tego nie potwierdził, więc go nie uwzględniamy.

Ile kosztuje kalendarz adwentowy Dior?

Dior nie podał ceny na 2026 rok do momentu naszej weryfikacji 4 października 2026. Kalendarz z 2025 roku, Le 30 Montaigne, kosztował £570 i zawierał sześć miniaturowych perfum o łącznej pojemności 38.5 ml, a pozostałe produkty stanowiły głównie kosmetyki do makijażu i pielęgnacji skóry.

Który kalendarz adwentowy z perfumami zawiera najwięcej pełnowymiarowych flakonów?

Kalendarz Harrods 12 Days of Fragrance: siedem pełnowymiarowych flakonów za 12 drzwiczkami, około 305 ml perfum. Kalendarze Lookfantastic i Boots zawierają po jednym flakonie o pojemności 35 ml. Kalendarz Scento zawiera odlewki zamiast pełnych flakonów, a za 24. drzwiczkami kryje się spray podróżny o pojemności 8 ml.

Czy perfumy w kalendarzu Scento są oryginalne?

Tak. Każda fiolka jest napełniana z oryginalnego flakonu, który Scento kupuje samodzielnie. Nigdy nie sprzedajemy zapachów inspirowanych innymi ani podróbek, a na każdej fiolce widnieje nazwa perfum i domu perfumeryjnego.

Kiedy zamówić kalendarz adwentowy z perfumami, aby otrzymać go do 1 grudnia?

Zamów kalendarz Scento do 15 listopada 2026, aby otrzymać go przed 1 grudnia w każdym z 26 krajów, do których wysyłamy. To przedsprzedaż, a wysyłka rozpocznie się 16 listopada 2026. Wysyłka PAFORY rozpoczyna się 15 października, a MyScent w połowie listopada. Kalendarze Harrods i John Lewis były już wyprzedane, gdy sprawdzaliśmy 4 października.

Historia aktualizacji

  • Pierwsza publikacja. Ceny i zawartość sprawdzono 4 października 2026.

Źródła

  • Kalendarze adwentowe PAFORY 2026 (strona produktu): pafory.com/advent-calendars
  • PAFORY 2026: cena i oferta dla osób, które zamówią wcześniej (calendariosdeadviento.com): calendariosdeadviento.com/belleza-y-maquillaje/pafory-2026/
  • MyScent Parfum Adventskalender 2026 (strona produktu): myscent.de/products/myscent-adventskalender-2026-24-nischen-designerdufte
  • Kalendarz adwentowy Harrods 12 Days of Fragrance 2026 (Woman & Home): www.womanandhome.com/beauty/harrods-12-days-of-fragrance-advent-calendar-2026/
  • Kalendarz adwentowy Harrods z perfumami 2025, wyprzedany (Beauty Detective): beauty-detective.com/harrods-fragrance-advent-calendar-2025/
  • John Lewis Fragrance Advent Calendar (John Lewis): www.johnlewis.com/content/beauty-hair/john-lewis-fragrance-advent-calendar
  • Kalendarz adwentowy The Fragrance Shop 2026 (The Fragrance Shop): pay.thefragranceshop.co.uk/advent-calendar-2026/l
  • Męski kalendarz adwentowy The Fragrance Shop 2026 (Durbin Rock): www.durbinrock.com/the-fragrance-shop-mens-advent-calendar-2026/
  • Lookfantastic Fragrance Advent Calendar 2026 (Beauty Detective): beauty-detective.com/lookfantastic-fragrance-advent-calendar-2026/
  • Boots 12 Days of Scent, opis oferty (hotukdeals): www.hotukdeals.com/deals/boots-12-days-of-scent-fragrance-advent-calendar-4972673
  • Kalendarze adwentowe Boots z kosmetykami 2026 (Woman & Home): www.womanandhome.com/beauty/boots-beauty-advent-calendars-2026/
  • Dior La Malle des Rêves 2025 (Beauty Detective): beauty-detective.com/dior-la-malle-des-reves-exceptional-advent-calendar-2025/
  • Kalendarz adwentowy Dior 2025 (beautycalendar.com): beautycalendar.com/dior-advent-calendar-2025/
  • Kalendarze adwentowe Notino 2026 (Nuvole di Bellezza): www.nuvoledibellezza.com/en/notino-advent-calendars-2026/
5 min czytania