My starting point for a Gucci Guilty alternative: match the exact version before comparing prices. This guide covers 10 lower-priced options, with listed bottle prices from 12,00 €, and compares scent similarity, wear time, projection and cost per ml.
Výběr níže jsem rozdělil podle toho, jakou vůni se jednotlivé alternativy snaží napodobit. Počítejte s podobným charakterem vůně, nikoli se zárukou přesné kopie.
Rychlé srovnání
| Cílová vůně | Alternativy v této příručce | Hlavní hledisko při nákupu |
|---|---|---|
| Guilty Pour Homme | Dossier Fougère Pink Pepper, La Rive Brave, Dossier Woody Sage, Zara Night Pour Homme II | Dřevitě-aromatický styl; porovnejte výdrž a cenu |
| Guilty Pour Femme | Zara Silver, Lattafa Qimmah, Zara Sublime Epoque, Lattafa Rave Now Women | Květinově-jantarový styl; porovnejte hřejivost a projekci |
| Guilty EDT Pour Femme | La Rive In Woman | Nízká pořizovací cena; počítejte s rozdíly ve výkonu |
| Guilty Absolute | La Rive Absolute Leather | Vůně s výrazným koženým tónem; porovnejte doznívání |
Moje rada: <u>před koupí celého flakonu si vůni vyzkoušejte</u>. Příručka se věnuje také cenám v Německu, ověření dopravy v EU a testování na kůži. Uvedené ceny a tvrzení o podobnosti vůní si před objednávkou ověřte – zejména pokud se údaje v tabulkách rozcházejí.
What Gucci Guilty Smells Like Across the Line
Gucci Guilty se vyrábí v několika různých verzích, které nevoní stejně. Než si vyberete alternativu, je dobré vědět, kterou vůni Guilty chcete napodobit.
Gucci Guilty EDT Pour Femme patří do kategorie jantarově-květinových vůní a stojí na tónech růžového pepře, šeříku a pačuli. Růžový pepř dodává úvodu jiskru a svěžest. Šeřík přináší květinový charakter. Pačuli propojuje závěrečné tóny a dodává jim hladký, lehce hřejivý základ. Vůně se snadno nosí a hodí se od dne až do večera.
Gucci Guilty Pour Homme se vydává jiným směrem. Jde o dřevitou vůni se svěžím citrusově-aromatickým charakterem. Působí čistě, svěže a snadno se nosí téměř při každé příležitosti.
Zbytek kolekce přináší výraznější odlišnosti. Guilty Pour Femme EDP prohlubuje ženskou vůni a působí bohatěji a intenzivněji. Guilty Absolute se od ostatních vůní v řadě odlišuje nejvíc: je drsná, s výrazným koženým charakterem, suchá a zemitá. A pak je tu Guilty Black Pour Homme, odvážná a smyslná vůně, která se hodí spíše na večer.
| Verze | Vonné zařazení | Charakter |
|---|---|---|
| Guilty EDT Pour Femme | Jantarově-květinová | Svěží, květinově-ovocná; růžový pepř, šeřík, pačuli |
| Guilty Pour Femme EDP | Jantarově-květinová | Bohatší a intenzivnější pojetí dámské vůně |
| Guilty Pour Homme | Dřevitá | Svěží citrusově-aromatická, čistá a všestranná |
| Guilty Absolute | Kožená / Zemitá | Drsná, s výraznou kůží, suchá a zemitá |
| Guilty Black Pour Homme | Aromatická / Zelená | Výrazná, smyslná, ideální na večer |
Use the table as a quick guide to line up each dupe with the right Guilty version. From there, the ranking starts with the closest match to Gucci Guilty EDT Pour Femme.
1. Dossier Fougère Pink Pepper
Nejlepší alternativa k: Gucci Guilty Pour Homme
Dossier Fougère Pink Pepper patří k nejvěrnějším alternativám vůně Gucci Guilty Pour Homme. Její fougèrový charakter se přiklání k dřevitým a aromatickým tónům, a řadí ji tak do stejné stylové rodiny jako mužský charakter Guilty. Pokud chcete stejně čistý, mužný dojem za nižší cenu, je to nejjistější cesta k dostupnější alternativě.
V úvodu se projevuje růžový pepř, který následně vystřídá pačuli. Nedokáže však zcela vystihnout jasný, jiskřivý nástup originálu.
Vzhledem k ceně podává dobrý výkon. Výdrž a projekce patří k jejím nejsilnějším stránkám.
Cena Dossier se obvykle pohybuje kolem €25 to €60, zatímco Gucci Guilty často začíná na €100+.
2. Zara Silver
V dámské řadě Guilty je další cenově dostupnou volbou Zara Silver. Představuje cenově dostupnější alternativu k Gucci Guilty Pour Femme a její vonný profil odráží tóny růžového pepře, šeříku a pačuli.
Jednoduše řečeno: nabídne vám atmosféru ve stylu Guilty za méně.
Je však lepší vnímat Zara Silver jako snadnou volbu pro každodenní nošení než jako plnohodnotnou náhradu z hlediska výkonu či výdrže.
Další vůně na seznamu je hlubší a více se přiklání k ambrovým tónům.
3. Lattafa Qimmah
Pokud vám Zara Silver připadá trochu příliš vzdušná, Qimmah zachovává stejnou atmosféru ve stylu Gucci Guilty, ale dodává jí více hřejivosti a výdrže. Lattafa Qimmah odpovídá ambrově-květinovému profilu dámské Gucci Guilty. Drží se tónů růžového pepře, šeříku a pačuli, její závěr je však hřejivější a cenově dostupnější.
Hlavním lákadlem je zde výdrž. Za tuto cenu Qimmah obvykle vydrží déle než mnohé designérské vůně ve stylu Guilty. Pokud je pro vás tedy důležitější výdrž než jasný první nástřik, bude vám vyhovovat více.
2 ml decanty začínají na €4,41.
4. La Rive In Woman
Další dámskou volbou ve stejném duchu jako Guilty je La Rive In Woman, cenově dostupná interpretace Gucci Guilty for Women postavená na růžovém pepři, šeříku a pačuli.
Drží se stejného květinově-ambrového směru, její rozvonění je však jednodušší. Hlavním kompromisem je výkon. Nejlépe se proto hodí jako výhodná volba, nikoli jako téměř identická alternativa.
Zvolte ji, pokud hledáte nenáročnou a cenově dostupnou květinově-ambrovou vůni ve stylu Guilty. Jen nečekejte, že bude mít v této řadě největší výdrž.
5. Zara Sublime Epoque
Nejlepší alternativa k: Gucci Guilty Pour Femme
Po La Rive In Woman se Zara Sublime Epoque originálu přibližuje o něco více. Věrněji následuje Gucci Guilty Pour Femme než předchozí vůně Zara a La Rive a působí uhlazeněji a lépe propojeně.
Úvod působí jasněji než u La Rive In Woman a rozvonění je plnější a méně ploché. Stále není tak propracované jako originál, ale vonný profil zůstává věrný svému směru. Další na řadě je výraznější cenově dostupná volba, která stejnou myšlenku Guilty rozvíjí trochu jiným směrem.
Zvolte ji, pokud v této cenové kategorii hledáte nejvěrnější nenáročnou volbu pro každý den.
6. La Rive Brave
Nejlepší alternativa k: Gucci Guilty Pour Homme
Po dámských vůních se přesouváme k pánské části řady Gucci Guilty. La Rive Brave sází na dřevitý, pepřový charakter, který dodává Gucci Guilty Pour Homme jeho typický charakter.
Je to spolehlivá volba pro každý den, pokud máte rádi mužný styl Gucci Guilty, ale hledáte něco dostupnějšího.
7. Lattafa Rave Now Women
Nejlepší alternativa k: Gucci Guilty pour Femme (ambrově-květinová)
Zpět k dámským vůním: Lattafa Rave Now Women se nese v podobném duchu jako Gucci Guilty pour Femme, jen za nižší cenu. Zachovává si hřejivý, jemně kořeněný ambrově-květinový charakter, ale nesnaží se vydávat za přesnou kopii jedna ku jedné.
Je také navržena pro výraznou projekci a celodenní nošení. Pokud je pro tebe výdrž důležitá, tahle vůně vyniká víc než některé lehčí cenově dostupné alternativy zmíněné výše.
Je proto skvělou volbou, pokud chceš vůni ve stylu Guilty, ale nechceš platit ceny luxusních značek.
Váš osobní odborník na parfémy už čeká
Vyplňte náš rychlý vonný kvíz a objevte autentické designové a nišové parfémy vybrané podle vašeho vkusu – prozkoumejte je jako 2, 5, 8 a 30 ml dekanty a vzorky, abyste si každý mohli vyzkoušet, než se rozhodnete pro celou lahvičku.
Najděte svou vůni8. Dossier Woody Sage
Nejlepší alternativa k: Gucci Guilty Pour Homme
Po La Rive Brave se Dossier Woody Sage drží stejného směru jako Gucci Guilty Pour Homme, ale působí čistěji a střídměji. Hodí se pro každodenní nošení a za nižší cenu nabízí podobně čistý dřevitý profil vhodný do kanceláře.
9. Zara Night Pour Homme II
Nejlepší alternativa k: Gucci Guilty Pour Homme
Po Dossier Woody Sage zůstává Zara Night Pour Homme II ve stejném čistém, mužném stylu. Je cenově dostupnější alternativou k Gucci Guilty Pour Homme s podobným čistým dřevitě-aromatickým charakterem.
Vyber si ji, pokud chceš dojem jako z Guilty Pour Homme, ale nechceš tolik utrácet. Gucci stále udává laťku ve výdrži, která činí 6–8+ hours.
Další tip míří k temnějšímu stylu Guilty.
10. La Rive Absolute Leather
Nejpodobnější vůně: Gucci Guilty Absolute
La Rive Absolute Leather se nejvíce podobá Gucci Guilty Absolute. Zachovává základ z kůže, dřeva a pačuli, ale působí o něco uhlazeněji a méně drsně než originál. Dále si prohlédni všech 10 tipů vedle sebe.
Srovnávací tabulka
Zde je kompletní přehled všech 10 tipů vedle sebe. Podobnost, výdrž a projekce jsou redakční hodnocení, nikoli laboratorní testy.
| # | Vůně | Značka | Nejpodobnější verze Gucci Guilty | Vonné skupiny | Podobnost | Výdrž | Projekce | Cenová kategorie | Nejvhodnější použití |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fougère Pink Pepper | Dossier | Guilty Pour Homme | Ambrově-květinová | Vysoká | Výrazná | Střední | Vyšší cena | Každý den, kancelář |
| 2 | Silver | Zara | Guilty Pour Femme | Dřevitá | Střední | Lehká až střední | Lehká | Nižší cena | Volný čas, denní nošení |
| 3 | Qimmah | Lattafa | Guilty Pour Femme | Ambrově-květinová | Vysoká | Výrazná | Výrazná | Nižší cena | Večer, chladnější počasí |
| 4 | In Woman | La Rive | Guilty EDT Pour Femme | Ambrově-květinová | Střední | Střední | Střední | Nižší cena | Každý den |
| 5 | Sublime Epoque | Zara | Guilty Pour Femme | Dřevitá | Střední | Lehká až střední | Lehká | Nižší cena | Kancelář, volný čas |
| 6 | Brave | La Rive | Guilty Pour Homme | Dřevitá | Střední | Střední | Střední | Nižší cena | Kancelář, každodenní nošení |
| 7 | Rave Now Women | Lattafa | Guilty Pour Femme | Ambrově-květinová | Vysoká | Výrazná | Výrazná | Nižší cena | Večer, chladnější počasí |
| 8 | Woody Sage | Dossier | Guilty Pour Homme | Dřevitá | Vysoká | Výrazná | Střední | Vyšší cena | Kancelář, večer |
| 9 | Night Pour Homme II | Zara | Guilty Pour Homme | Dřevitá | Střední | Lehká až střední | Lehká | Nižší cena | Večer, volný čas |
| 10 | Absolute Leather | La Rive | Guilty Absolute | Dřevitá, kožená | Střední | Střední | Střední | Nižší cena | Večer, podzim/zima |
Rychle se ukáže několik vzorců. Lattafa na pokožce obvykle vydrží nejdéle, zatímco Dossier se v úvodních a středních tónech většinou nejvíce přibližuje charakteru Gucci Guilty. U všech čtyř značek se největší rozdíl často projeví v doznívání. Právě v této fázi se mnoho alternativ začíná od Gucci Guilty vzdalovat a ukazuje více vlastní charakter.
Dále se podívej, kolik ušetříš v Německu s každým z těchto tipů.
Cenový rozdíl oproti Gucci Guilty v Německu
Gucci Guilty Dupes: Price per ml Compared
Ceny byly ověřeny v září 2026. Aby bylo srovnání férové, nejlépe poslouží cena za €/ml, nikoli jen cena na cenovce.
| Vůně | Značka | Nejbližší verze Gucci Guilty | Velikost flakonu | Cena (€) | €/ml | Úspora oproti Gucci Guilty |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gucci Guilty Pour Homme | Gucci | - | 90 ml | ~90,00 € | ~1,00 €/ml | - |
| Gucci Guilty Pour Femme EDP | Gucci | - | 90 ml | ~90,00 € | ~1,00 €/ml | - |
| Gucci Guilty Absolute | Gucci | - | 90 ml | ~95,00 € | ~1,06 €/ml | - |
| Fougère Pink Pepper | Dossier | Guilty Pour Homme | 50 ml | ~25,00–60,00 € | ~0,50–1,20 €/ml | Až ~65 € |
| Silver | Zara | Guilty Pour Femme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Qimmah | Lattafa | Guilty Pour Femme | 100 ml | ~20,00 € | ~0,20 €/ml | ~70 € |
| In Woman | La Rive | Guilty EDT Pour Femme | 90 ml | ~12,00 € | ~0,13 €/ml | ~78 € |
| Sublime Epoque | Zara | Guilty Pour Femme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Brave | La Rive | Guilty Pour Homme | 150 ml | ~12,00 € | ~0,08 €/ml | ~78 € |
| Rave Now Women | Lattafa | Guilty Pour Femme | 100 ml | ~20,00 € | ~0,20 €/ml | ~70 € |
| Woody Sage | Dossier | Guilty Pour Homme | 50 ml | ~25,00–60,00 € | ~0,50–1,20 €/ml | Až ~65 € |
| Night Pour Homme II | Zara | Guilty Pour Homme | 80 ml | ~18,00 € | ~0,23 €/ml | ~72 € |
| Absolute Leather | La Rive | Guilty Absolute | 90 ml | ~12,00 € | ~0,13 €/ml | ~83 € |
Ten rozdíl nelze přehlédnout. Gucci Guilty stojí přibližně ~1,00 €/ml, zatímco několik alternativ vychází blíže k ~0,08–0,23 €/ml. Často tak za podobné vonné vyznění zaplatíte jen zlomek ceny.
Při nákupu v Německu je dobré mít na paměti několik věcí:
- Cena za ml umožňuje nejférovější srovnání různě velkých flakonů.
- Ověřte si, zda prodejce odesílá z EU, abyste se vyhnuli dovozním poplatkům a zpoždění.
- Verze Gucci Guilty EDP začínají na 90,00 €+. 8ml odstřik stojí přibližně 26,96 € a vystačí asi na 120 střiků - jde o nejlevnější test s nízkým rizikem.
Pokud hledáte nejnižší vstupní cenu, vyniká La Rive. Chcete-li najít kompromis mezi cenou a prezentací, Zara a Lattafa představují příjemnou volbu. A pokud si chcete nejdřív vyzkoušet styl Gucci, než zaplatíte za celý flakon, snadným řešením je 8ml odstřik.
Jak vybrat správnou alternativu ke Gucci Guilty
Začněte tím, že si určíte konkrétní verzi Gucci Guilty, kterou chcete napodobit, a ne cenou. Právě tento krok mnoho lidí vynechá a tím začínají špatné nákupy. Řada Gucci Guilty má pět různých vonných směrů, takže špatná volba vás může zbytečně stát peníze. Pro férové srovnání porovnávejte EDT s EDT a EDP s EDP, když hodnotíte výdrž a projekci.
Než nakoupíte, zúžte si výběr pomocí této tabulky:
| Verze Gucci Guilty | Vonný profil | Hlavní tóny k porovnání |
|---|---|---|
| Guilty EDT Pour Femme | Svěží květinově-ovocná, lehká | Šeřík, citrusy, jemné květiny |
| Guilty Pour Femme EDP | Hřejivá květinově-ambrová, sytější | Ambrové květiny, růžový pepř, pačuli |
| Guilty Absolute | Tmavá, dřevitě zemitá, hluboká | Výrazné dřevité tóny, kůže, zemité akordy |
| Guilty Pour Homme | Svěží citrusově aromatická, čistá | Jasné citrusy, čisté dřevité pižmo |
| Guilty Black Pour Homme | Temnější aromatická, kořeněná | Svěží kořeněné tóny, aromatické tóny, ambroxan |
Jakmile sladíte vonný profil, vyzkoušejte vůni na kůži, ne na papírovém testovacím proužku. Papír vám poskytne jen hrubý první dojem. Kůže ukáže, jak se bude vůně skutečně rozvíjet. Při usazování se mohou základní tóny na vaší kůži proměnit, a právě tehdy se napodobenina často začne od originálu odchylovat.
Neposuzujte proto vůni podle prvních pěti minut. Všímejte si doznívání, nejen úvodu. Mnoho napodobenin voní zpočátku podobně, ale později se ubírá jiným směrem. To je důležité, protože největší rozdíl se často projeví právě v doznívání.
Vzorek je také dobré vyzkoušet v prostředí, kde budete vůni nejčastěji nosit, například:
- v kanceláři
- na večerní akce
- pro každodenní nošení
A pokud se vám originál stále zdá nejbližší volbou, nejdřív si ho vyzkoušejte, než se rozhodnete pro celý flakon.
Než koupíte, vyzkoušejte originál
Pokud si stále nejste jistí, která verze Guilty vám sedne nejlépe, začněte originálem. Je to důležité, protože dupe, který funguje u jednoho vydání Guilty, může vedle jiného působit nepatřičně.
2ml decant si můžete objednat zde: /perfumes/gucci-guilty-gucci. Obsahuje přibližně 30 střiků, což stačí na několik nošení a na to, abyste si o vůni udělali skutečnou představu. Pokud chcete mít více času na rozvonění vůně, varianta 8 ml začíná na €12,51 a nabízí přibližně 120 střiků. Obě varianty jsou v rozprašovačích.
Získáte tak jasný srovnávací bod, než vůni porovnáte s jakýmkoli dupem.
Nejdřív utratíte €4,41. Plné balení kupte, až když víte, že vám vůně vyhovuje.
Časté otázky o Gucci Guilty
Byla Gucci Guilty stažena z výroby? Ne. Ke konci roku 2026 se Gucci Guilty stále vyrábí. Pokud se některá varianta zdá být těžko k sehnání, neznamená to, že celá řada skončila. V mnoha případech je jen obtížnější sehnat danou verzi.
Jak dlouho vydrží? Obecně platí, že EDP vydrží déle než EDT, zatímco verze Parfum a Intense obvykle vydrží nejdéle. Gucci Guilty často vydrží přibližně 6–8+ hodin a hydratovaná pokožka může pomoci, aby vůně vydržela déle. Výdrž by vám však měla pomoci s výběrem, ne rozhodnout za vás.
Kterou verzi Gucci Guilty si mám koupit? Záleží na stylu, který hledáte.
| Pokud chcete… | Vyberte… |
|---|---|
| Svěží, každodenní pánskou vůni | Gucci Guilty Pour Homme (EDT) |
| Sladší, květinovou dámskou vůni | Gucci Guilty Pour Femme (Amber Floral) |
| Temnou, drsnou koženou vůni | Gucci Guilty Absolute |
| Temnější večerní pánskou vůni | Gucci Guilty Black Pour Homme |
Nejlepší postup je jednoduchý: vyberte variantu podle konkrétní vonné rodiny, kterou hledáte, a pak srovnávejte dupe právě s ní.
V závěrečném verdiktu se podíváme na nejlepší cenově dostupné tipy podle příležitosti.
Závěrečný verdikt
Po přímém srovnání jsou toto nejlepší tipy pro jednotlivé verze Gucci Guilty.
| Verze Gucci Guilty | Nejlepší dupe | Cenová kategorie | Nejvhodnější pro |
|---|---|---|---|
| Guilty Pour Homme | Dossier Fougère Pink Pepper | Střední (€32–€50) | Nošení do kanceláře |
| Guilty Pour Femme | Lattafa Qimmah | Střední (€32–€50) | Večerní nošení |
| Guilty Absolute | La Rive Absolute Leather | Nízká (€10–€25) | Milovníci kůže |
| Guilty Black Pour Homme | Zara Night Pour Homme II | Nízká (€10–€25) | Večerní vycházky |
| Guilty Pour Homme (Classic) | La Rive Brave | Nízká (€10–€25) | Každodenní nošení |
Tato tabulka vám na první pohled ukáže tipy s nejlepším poměrem ceny a kvality. Pořadí vám zase pomůže zjistit, který dupe se nejlépe hodí pro každodenní nošení.
Nejvíce ušetříte s vůněmi od Dossier, Lattafa a La Rive. EDP Gucci Guilty se obvykle prodávají za přibližně €90–€110+, zatímco vůně od Dossier nebo Lattafa se pohybují v rozmezí €32–€50. Rozdíl je výrazný, zvlášť pokud chcete podobný charakter vůně, ale nechcete platit cenu za značku.
Rozumné je začít s 2ml decantem, než si koupíte plné balení. Je to nejjednodušší způsob, jak zjistit, jak se vůně rozvine na vaší pokožce. Před objednávkou se ujistěte, že obchod odesílá z EU, abyste nemuseli platit dovozní DPH ani řešit celní zdržení. A pokud chcete mít jistotu, nejdřív vyzkoušejte originál.
